Zvezda se naljutila na Zlatibor i spakovala mu šest golova /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde na utakmici protiv Novog Pazara
Fudbaleri Crvene zvezde na utakmici protiv Novog Pazara - Sputnik Srbija, 1920, 09.05.2021
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zlatibor iz Čajetine rezultatom 6:1, u utakmici 36. kola Superlige Srbije.
Zvezda se vratila na pobednički kolosek posle neočekivanog remija sa Radom u prošlom kolu, pa posle 36 utakmica ima 33 pobede i tri nerešena rezultata – za ogromna 102 boda.
Ova utakmica nije imala rezultatski značaj, pošto su crveno-beli četvrtu uzastopnu titulu overili pre nekoliko kola, dok je Zlatibor završio učešće u elitnom rangu srpskog fudbala.
Zvezda je ofanzivno ušla u duel u želji da brzo reši pitanje pobednika, ali nije uspevala da dođe do većih šansi.
U 26. minutu je usledio šok na stadionu „Rajko Mitić“, pošto su gosti iz Čajetine poveli preko Stefana Vukića, koji je sjajnim udarcem pogodio rašlje gola Zorana Popovića.
Posle primljenog gola usledio je veliki pritisak Zvezde, ali izjednačujućeg gola nije bilo. Prilike su propustili Nikolić i Ben, pa se na poluvreme otišlo sa 0:1, što je, kako se ispostavilo, razljutilo Zvezdine igrače.
Terenska inicijativa se izabranicima Dejana Stankovića, ipak, isplatila, i to odmah po startu drugog poluvremena.
Prvi gol za svoju ekipu postigao je Mirko Ivanić u 47. minutu, da bi samo dva minuta kasnije videli veliki preokret, pošto je Ivanić postigao i drugi gol za samo četiri minuta igre.
Šampion Srbije je kompletirao takozvani „blickrig“ u 55. minutu, kada se Veljko Nikolić iskupio za promašaj iz prvog poluvremena i povisio na 3:1.
Do kraja utakmice se igrači Zlatibora ništa nisu pitali, već su samo pokušavali da se spasu ubedljivog poraza.
U 67. minutu se u listu strelaca upisao i mladi Željko Gavrić, da bi se za „petardu“ u 70. minutu pobrinuo Gelor Kanga, koji se praktično ušetao u gol posle asistencije Falčinelija.
Na konačnih 6:1 postavio je Milan Pavkov u 84. minutu utakmice.
U narednom kolu, 15. maja, Zvezda gostuje Bačkoj, dok Zlatibor dočekuje Radnički iz Niša.