Đere od sjaja do očaja – loš dan za Srbe u Rimu /video/

© AP Photo / Rick RycroftLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 09.05.2021
Srpski teniser Laslo Đere poražen je u prvom kolu Mastersa u Rimu, baš kao što je slučaj bio i sa Filipom Krajinovićem.
Đere je poražen od Španca Pabla Karenjo-Buste, posle nešto više od dva sata, po setovima – 4:6, 6:3, 6:1.
Đere je odigrao izvanredan prvi set, posle kojeg se činilo da će uspeti da napravi iznenađenje u Rimu, a ujedno i prekine niz od četiri uzastopna poraza.
Rafael Nadal odlazi sa terena u Madridu posle poraza od Saše Zvereva - Sputnik Srbija, 1920, 08.05.2021
Zverev zagorčao život Nadalu i vratio Medvedeva u društvo Đokovića
Protivniku je mogao da zada novi ozbiljan udarac na startu drugog dela igre, ali nije iskoristio dve vezane brejk lopte.
To je Karenjo-Busti donelo priliku da u šestom gemu napravi ključni brejk i mirno privede drugi set kraju, a onda sa istim samopouzdanjem uđe u treći.
Đere u tom delu igre nije imao nikakvih šansi, pa je Karenjo-Busta zakazao duel sa boljim iz okršaja Fabio Fonjini – Kei Nišikori.
Podsetimo, Krajinović je ranije tokom dana doživeo poraz do novog projekta Tonija Nadala, dok će u Rimu na teren izaći još tri Srbina.