Jokić je bio fantastičan, ali je Hrvat uništio Denver! /video/

© AP Photo / Rick BowmerNikola Jokić tokom duela protiv Jute
Nikola Jokić tokom duela protiv Jute - Sputnik Srbija, 1920, 08.05.2021
Nikola Jokić je odigrao fantastičan meč protiv Jute Džez, ali je njegovu partiju potpuno zasenio hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović.
Juta je na domaćem terenu savladala Denver Nagetse rezultatom 127:120 i ostala na prvom mestu Zapadne konferencije.
Jokić je meč završio sa 24 poena (9/11 iz igre), devet skokova, dve ukradene lopte i čak 13 asistencija.
Ipak, iskusni reprezentativac Hrvatske Bogdanović je zabeležio partiju karijere, pošto je imao rekordnih 48 poena (16/23 iz igre) i osam skokova, uz čak osam pogođenih šuteva za tri poena.
Nagetsi su bolje ušli u meč i u jednom trenutku prve četvrtine imali i dvocifrenu prednost, ali se Juta brzo konsolidovala, pa čak i povela.
Prva četvrtina bila je izuzetno efikasna, s obzirom da je tokom prvih 12 minuta viđen čak 81 poen.
Ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu i tokom druge i tokom treće deonice, pa je bilo očekivano da do kraja meča bude viđen potpuni egal.
Denver je na kraju treće četvrtine vodio sa jednim poenom razlike, nakon čega je Jokić izašao sa terena, a kada se vratio – bilo je +6 za Jutu.
​Naš reprezentativac je nastavio da bude ključni deo svakog napada svoje ekipe, ali ekipa iz Kolorada nikako nije uspevala da uhvati potpuni rezultatski priključak.
Miljanov korner - Sputnik Srbija, 1920, 07.05.2021
Analiza predstojeće košarkaške „ludnice“, ali i (ne)uspeha Zvezde i Partizana /video/
Na 18 sekundi do kraja su imali napad da eventualnom trojkom koliko-toliko pokušaju da ugroze protivnika, ali je Bogdanović ukrao loptu Jokiću, a zatim rešio sve nedoumice sa linije penala.
Pored fenomenalnog Hrvata, u pobedničkom sastavu istakli su se Džordan Klarkson sa 21, Rudi Gober sa 14 i Džordž Nijang sa 13 poena.
Najbolji strelac Denvera bio je Majkl Porter junior sa 31 poenom. Pol Milsap je postigao 19, a Ostin Rivers 18.