Zverev izbacio Nadala!

© AP Photo / Bernat ArmangueRafael Nadal pred meč sa Sašom Zverevim u Madridu
Rafael Nadal pred meč sa Sašom Zverevim u Madridu - Sputnik Srbija, 1920, 07.05.2021
Španski teniser Rafael Nadal poražen je u četvrtfinalu turnira u Madridu od Nemca Aleksandera Zvereva, sa 2-0 u setovima.
Zverev je savladao Nadala posle jednog časa i 47 minuta borbe, po setovima – 6:4, 6:4.
Drugom teniseru sveta je ovo bio drugi poraz ove sezone na šljaci, prvo od Monte Karla u kojem ga je savladao Andrej Rubljov, nakon čega je osvojio turnir u Barseloni.
„Jedna od najvećih pobeda u mojoj karijeri. Protiv Rafe, i to na šljaci. U Španiji. Poseban je osećaj. Ali, turnir još nije gotov“, prokomentarisao je Zverev.
​Nemac ruskog porekla će u polufinalu igrati protiv Dominika Tima, koji je prethodno eliminisao Amerikanca Džona Iznera.
Prvi udarac na meču zadao je „Bik sa Majorke“, koji je napravio brejk bez izgubljenog poena i došao do prednosti od 4:2.
Do tog trenutka Rafa nije imao nikakvih problema na servisu, pa se očekivalo da će rutinski privesti set kraju.
Ipak, usledio je veliki preokret Zvereva, koji je osvojio sva četiri naredna gema i uspeo da povede.
​Zverev je i u drugom setu nastavio da pritiska rivala. Nije iskoristio prvu šansu, ali jeste drugu, pa je nedugo zatim došao do seta i brejka viška.
Nadal nije imao mnogo prilika na servisu Nemca, a nastavio je da se muči posle svojih početnih udaraca.
Nedugo nakon pretrpljenog brejka je spasao dve brejk lopte, ali mu to nije pomoglo da dođe do igre kojom bi napravio preokret, pa je doživeo neočekivani poraz.