Partizan na pogon Natha slavio protiv Krstajićevog TSC-a

© Foto : FK Partizan Mladen Krstajić i Aleksandar Stanojević
Mladen Krstajić i Aleksandar Stanojević - Sputnik Srbija, 1920, 05.05.2021
Fudbaleri Partizana pobedili su TSC 3:1 u 35. kolu Superlige Srbije. Izabranici Aleksandra Stanojevića upisali su 29. pobedu u šampionatu Srbije, dok je ekipa iz Bačke Topole pretrpela 14. poraz.
Klub iz Humske do trijumfa predvodili su strelci – Bibars Natho, Filip Holender i Miloš Jojić. Jedini gol za goste postigao je Bojan Duronjić u 83. minutu, čime je postavio konačan rezultat.
Bio je ovo zanimljiv duel iz više razloga, a jedan od njih je povratak Mladena Krstajića, trenera TSC-a, u Humsku u kojoj je proveo neke od najboljih godina igračke karijere.
Ipak, bivši selektor reprezentacije Srbije nije uspeo da u ulozi trenera odnese bod ili tri sa Stadiona Partizana, pošto su domaći fudbaleri bili veoma fokusirani u drugom poluvremenu.
Tokom prvog nije bilo golova, iako su crno-beli preko talentovanog Jovića imali šansu da dođu do prednosti. Mreže su mirovale, te je na petnaestominutnoj pauzi rezultat bio 0:0.
Početkom drugog perioda igre videli smo prvi gol. Petković je srušio Uroševića, arbitar je pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Bibars Natho.
Iskusni fudbaler bio je precizan i Partizan je poveo 1:0.
Nošeni dobrom energijom, izabranici Aleksandra Stanojevića u 65. minutu duplirali su vođstvo. Strelac je bio napadač Filip Holender, nakon fenomenalne asistencije Natha.
Samo dva minuta kasnije crno-beli postigli su i treći gol, čime je meč rešen.
Miloš Jojić iskoristio je odbitak i rutinski poslao loptu iza leđa golmana TSC-a.
Do kraja utakmice videli smo još jedan gol – odnosno počasni pogodak gostiju iz Bačke Topole.
Partizan je drugi na tabeli sa 89 bodova, dok je TSC sedmi sa 49.
Vučić: Pohapsićemo mafijašku bandu iz fudbala, smeju nam se Evropa i svet
Evropa bruji zbog novog skandala: „Sudija nas je psovao, čuo sam, mi bismo bili kažnjeni za to“