Nova bruka srpskog fudbala /video/

© Foto : Jutjub skrinšot / Prva liga Srbije Danilo Grujić, pomoćnici i kapiteni Radničkog i Trajala
Danilo Grujić, pomoćnici i kapiteni Radničkog i Trajala - Sputnik Srbija, 1920, 02.05.2021
Utakmica između Radničkog iz Pirota i Trajala iz Kruševca prekinuta je početkom drugog poluvremena kada su domaći fudbaleri odlučili da iz protesta zbog dosuđenog penala sednu na travu.
Danilo Grujić, arbitar sa kontroverznom biografijom, delio je pravdu u Pirotu i mnogi su pre meča već naslutili da bi utakmica mogla da bude jedna od onih gde je sudija u prvom planu.
Nisu se prevarili – u prvom poluvremenu viđene su tri sumnjive odluke, a u 56. minutu i penal zbog kog je utakmica bila prekinuta.
Domaći fudbaler nisu mogli da veruju, bili su u neverici, ali Grujić je bio odlučan i pokazao na belu tačku.
Spornu situaciju pogledajte na 2:25.
Usledili su i veliki protesti sa tribina, a Dragan Perišić i Filip Tolić, igrači Pirota, seli su na travu nisu želeli da nastave utakmicu.
Bivši srpski sudija Raka Đurović - Sputnik Srbija, 1920, 01.05.2021
Ekskluzivno: Bivši sudija otkriva kako se nameštaju fudbalske utakmice /video/
Posle nekoliko minuta utakmica je nastavljena, a Radnički je do kraja uspeo da izjednači i, ispostaviće se, postavi konačnih 1:1.
O problemu suđena u srpskom fudbalu pričao je nekadašnji arbitar Raka Đurović koji je u „Miljanovom korneru“ otkrio kako se utakmice nameštaju.
Izgleda da je ova bila školska, iz udžbenika.
Sputnjik sport – Miljanov korner: Kada će se kafanske priče naći na sudu?