Zvezda osvojila titulu i ispisala istoriju kluba!

© Foto : FK Crvena zvezda Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 29.04.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu 1:0 u derbiju 34. kola Superlige Srbije, čime su i matematički obezbedili četvrtu uzastopnu titulu šampiona Srbije – ukupno 32.

Izabranicima Dejana Stankovića bila je potrebna pobeda kako bi četiri kola pre kraja obezbedili titulu – i to su uspeli čime su ispisali istoriju kluba.

Klub iz Ljutice Bogdana nikada nije osvojio četiri titule zaredom, te će ovaj, 29. april 2021, biti upisan zlatnim slovima u istoriju crveno-belih.

Jedini strelac na meču bio je fudbaler Vojvodine Siniša Saničanin koji je u 13. minutu postigao autogol. Štoper ekipe iz Novog Sada je uklizao kako bi sprečio centaršut, ali prevario je golmana i lopta je završila u mreži Vojvodine.

Do kraja poluvremena oba tima imala su po šansu, ali mreža je mirovala, te se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa golom prednosti Zvezde.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo prilika, a u 60. minutu viđena je nemila scena kada je Đurić oštro startovao nad Nikolićem.

Arbitar nije imao dilemu i pokazao mu je direktan crveni karton.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, međutim, mogao jer je u nadoknadi vremena Vojvodina je umalo šokirala aktuelnog šampiona Srbije.

Mrkaić je odlično skočio u kaznenom prostoru Zvezde, a Nemanja Milunović je sa gol linije izbacio loptu.

To je bila poslednja šansa, te je klub iz Ljutice Bogdana upisao tri boda i došao do 32. titule, a četvrte zaredom.