Blickrig Građana u Parizu! /video/

© AP Photo / Thibault CamusFudbaleri Mančester sitija slave protiv Pari Sen Žermena
Fudbaleri Mančester sitija slave protiv Pari Sen Žermena - Sputnik Srbija, 1920, 28.04.2021
Fudbaleri Mančester sitija savladali su Pari Sen Žermen na gostovanju rezultatom 2:1, u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Građani su do veoma bitnog trijumfa pred revanš u Mančesteru došli posle takozvanog blickriga, pošto su dva pogotka postigli za samo sedam minuta.

Podsetimo, pobednik ovog dvomeča će se u borbi za trofej Lige šampiona boriti sa boljim iz okršaja Čelsija i Real Madrida, koji su u prvom meču u Madridu remizirali rezultatom 1:1.

Utakmica je počela u fenomenalnom ritmu, pošto se igralo veoma brzo na obe strane.

Opasniji na početku bio je PSŽ, koji je imao i odličnu priliku, ali je Nejmarov udarac odbranio Ederson.

Međutim, Svecima nije trebalo još mnogo vremena da dođu do vođstva, pošto su u 15. minutu iskoristili zaspalu odbranu Sitija.

Štoper Markinjos je uspeo da pobegne čuvarima, pa da loptu glavom majstorski smesti iza leđa golmana Građana.

Prva prilika za goste došla je tek posle 20. minuta igre, a zatim je usledila blaža inicijativa engleskog kluba. Doduše, bez mnogo konkretnih napada.

Težište igre se ubrzo vratilo na polovinu Sitija, a Parižani su imali nekoliko solidnih prilika.

Najbolju priliku do kraja prvog dela igre je imao Fil Foden, mladi vezista Sitija, čiji udarac upućen unutar kaznenog prostora je odbranio Kejlor Navas.

Drugo poluvreme ponovo je donelo dobar početak. Siti je imao inicijativu, ali nije stvarao ozbiljnije šanse.

Napadi gostiju su bili sve češći, a prvi koji im se isplatio došao je u 64. minutu, kada je Kevin De Brujne izjednačio – iz centaršuta.

Fantastični Belgijanac je centrirao, ali je njegova lopta potpuno prevarila Navasa i kompletnu odbranu domaćina i završila u mreži.

Sitiju je samo sedam minuta bilo potrebno da dođe do novog gola i potpuno šokira PSŽ.

Lopta je bila postavljena na otprilike 25 metara od gola domaćina posle slobodnog udarca, a pred njom su se namestili De Brujne i Rijad Mahrez.

Odgovornost je preuzeo Alžicar, koji je izuzetno ciljao donji desni ugao Navasovog gola i svojoj ekipi doneo preokret.

Frustracije su se momentalno mogle videti na licu igrača francuskog predstavnika, a nije bilo potrebno mnogo vremena da se one ispolje na terenu.

Idrisa Gej je u 77. minutu neoprezno startovao nad Bernardom Silvom, a sudija Feliks Brih mu je opravdao pokazao direktan crveni karton.

Siti je do kraja meča maksimalno kontrolisao ritam, imao i nekoliko solidnih šansi, te mirno priveo meč kraju.

Revanš meč na programu je 4. maja u Mančesteru.