Moskovska „armija“ je nezaustavljiva – kraj za Srbe iz Istanbula! /video/

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaKošarkaši CSKA iz Moskve pred duel sa Fenerbahčeom u Evroligi
Košarkaši CSKA iz Moskve pred duel sa Fenerbahčeom u Evroligi - Sputnik Srbija, 1920, 28.04.2021
Košarkaši CSKA iz Moskve plasirali su se na Fajnal-for Evrolige trijumfom od 3-0 protiv Fenerbahčea, koji vodi Igor Kokoškov, a za koji nastupa Marko Gudurić.

Posle dve rutinske pobede u Moskvi, Armejci su napravili brejk u Istanbulu (85:68) u prvom meču i maksimalnim rezultatom odneli pobedu u seriji.

Sezona u Evroligi se za selektora Srbije Kokoškova, koji zbog korone ponovo nije bio uz tim, i reprezentativca Gudurića ovim porazom završila, pa im preostaje borba za titulu u domaćem prvenstvu.

CSKA je pobedom postao prvi učesnik Fajnal-fora u Kelnu, pošto nijedna druga serija još nije gotova. Real vodi protiv Efesa 2-1, Barselona protiv Zenita 2-1, a Olimpija Milano protiv Bajerna 2-0.

​Prva četvrtina utakmice govorila je sve, samo ne da će ovo biti lak posao za izabranike Dimitrisa Itudisa, učenika čuvenog Željka Obradovića.

Fenerbahče je odlično počeo meč na obe strane terena, pa je zbog toga imao prednost od 24:17 posle prvih deset minuta.

​Dobra igra Fenera prenela se i u drugu deonicu, kada je bilo maksimalnih +10, ali je od tog trenutka za domaćina sve krenulo nizvodno.

Usledila je velika serija Moskovljana, koji su na poluvreme otišli sa pet poena prednosti (39:44).

​Taj nalet CSKA se ispostavio samo kao najava onoga što je sledilo u drugom poluvremenu, nečega čemu se niko od navijača turskog kluba nije nadao.

Gosti su treću deonicu otvorili serijom 14:0, a Fener nije imao odgovor za protivnika ni u napadu ni u odbrani.

Igra izabranika Igora Kokoškova se potpuno raspala, pa je na kraju treće četvrtine bilo ogromnih +21 (50:71).

Armejci su do kraja meča odradili posao i seriju mirno priveli kraju.

​Moskovljane su predvodili fenomenalni Ife Lundberg sa 22 poena, sedam skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte i Vil Klajburn sa 34 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Nando De Kolo je bio najbolji u poraženom sastavu sa 22 poena i tri asistencije, dok je jedini preostali dvocifreni bio Marko Gudurić sa deset poena i tri skoka.