Sudija je „preživeo“ špansku paranoju, a Romanov Čelsi iz Madrida nosi gol u gostima!

© AP Photo / Bernat ArmangueDetalj sa utakmice između Čelsija i Real Madrida
Detalj sa utakmice između Čelsija i Real Madrida - Sputnik Srbija, 1920, 27.04.2021
Fudbaleri Čelsija uspeli su da ostanu neporaženi u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona na gostujućem terenu protiv Real Madrida (1:1), a utisak je da su, uprkos ulozi autsajdera, bili i bolji rival.
Roman Abramovič - Sputnik Srbija, 1920, 21.04.2021
Ruska revolucija je spasla Evropu – uz poslednji pozdrav iz Moskve

Duel dva tima je odigran posle velike drame u evropskom fudbalu i pokušaja bogatih klubova da formiraju Superligu.

Zbog toga su mečevi Lige šampiona bili odloženi, a taj projekat, na čijem čelu je upravo Real Madrid, pao je u vodu odlukom vlasnika Čelsija, ruskog milijardera Romana Abramoviča.

Pod velikim pritiskom je bio i arbitar Dani Makeli, čovek koji nije priznao gol Kristijana Ronalda u Beogradu, u meču Srbije i Portugalije.

Zbog sukoba UEFA i Reala pojavile su se glasine da bi on mogao da ošteti španski klub, ali se to nije dogodilo.

Dani Makeli - Sputnik Srbija, 1920, 27.04.2021
Sve oči Evrope uprte u čoveka koji je „pomogao“ Srbiji

„Besprekorna arbitraža, bez žurbe, sa autoritetom i laganim zviždukom. To je lekcija za nas“, naveo je španski komentator Karlos Sančes.

Gostujuća ekipa je povela već u 14. minutu preko Kristijana Pulišića, na asistenciju Antonija Ridigera.

Ipak, Madriđani nisu podlegli pritisku, ostali su u ritmu i 15 minuta kasnije su stigli do izjednačenja preko Karima Benzeme.

Najbolji fudbaler Reala je taj pogodak postigao posle dodavanja centralnog defanzivca Edera Militaa.

Uz izjednačenje u golovima izjednačen je bio i posed lopte, ali je Čelsi bio daleko konkretniji rival i njegovi fudbaleri su upisali 11 šuteva na gol rivala, nasuprot svega četiri pokušaja tima Zinedina Zidana.

Odnos snaga se nije promenio ni u drugom poluvremenu, a spektakularnu priliku za gol Čelsija u 79. minutu imao je Hakim Zajeh, međutim odlično je odbranio Tibo Kurtoa, pošto je prethodno Rafael Varan dobio žuti karton zbog preoštrog starta.

U finišu meča su odbrane sjajno držale svoje ofsajd-zamke, pa su najpre Marko Asensio sa jedne, a potom i Zajeh sa druge strane „hvatani“ u nedozvoljenoj poziciji.

Revanš meč je na programu petog maja u Londonu, a u drugom polufinalu u sredu sastaju se Pari Sen Žermen i Mančester siti.

► Neviđeni skandal uzdrmao fudbalera Zvezde – lažirao identitet, sve izašlo na videlo?!