Bogdan ne može sâm, Marjanović dobro iskoristio minute /video/

© AP Photo / Hector AmezcuaBogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 27.04.2021
Košarkaši Atlante Hoks pretrpeli su redak poraz u aprilu, pošto su bolji od njih bili Detroit Pistonsi 100:86. Bogdan Bogdanović bio je najefikasniji, ali ne može da se pohvali sa dobrom šuterskom utakmicom.

Hoksi igraju sjajno bez prve zvezde Treja Janga i ostalih važnih košarkaša, ali protiv jedne od najlošijih ekipa stigao ih je umor, te su postigli samo 86 poena za 48 minuta.

Srpski košarkaš Nikola Jokića - Sputnik Srbija, 1920, 27.04.2021
Sjajni Jokić vodi osakaćeni Denver ka vrhu Zapada /video/

Uz standardne Janga, Rediša, Hantera i Snela, ovoga puta na terenu nismo videli ni Lua Vilijamsa, što je bio dodatan udarac za već skraćenu rotaciju franšize iz Džordžije.

Bogdanović je na terenu proveo 36 minuta i utakmicu je završio sa 17 poena, sedam skokova i pet asistencija, ali je iz igre imao 7/19, odnosno van linije 7,24 – 3/10.

Bila je ovo retka loša utakmica Bogija u aprilu, ali s obzirom na to da je bila druga u dva dana, ne čudi što su svi iz Atlante podbacili.

Detroit su do pobede predvodili Džeremi Grent i Frenk Džekson sa po 18 poena, dok je Džozef ubacio 15.

Atlantu neće skupo koštati ovaj poraz jer su neuspeh doživeli i Njujork Niksi, glavni konkurenti za četvrto mesto, koji su protiv Finiks Sansa prekinuli seriju od devet pobeda zaredom (118:110).

Velika serija pobeda okončana je i na utakmici Vašington Vizardsa koji su do duela sa San Antonio Sparsima imali skor 8/0 u poslednjih osam mečeva (146:143).

Od srpskih košarkaša protekle noći na terenu smo videli Alekseja Pokuševskog i Bobana Marjanovića, koji su baš kao i Bogdan, pretrpeli poraze.

Poku je zajedno sa Oklahomom izgubio na gostovanju od Filadelfije 121:90, a najmlađi košarkaš u NBA imao je osam poena, dva skoka, pet asistencija i dve ukradene lopte.

Sa druge strane Marjanović je za samo osam minuta postigao 10 poena, ali je Dalas izgubio na gostovanju od Sakramento Kingsa – 113:106

U ostalim mečevima Čikago je slavio u Majamiju, Minesota je iznenadila Jutu, Nju Orleans je pobedom nad Klipersima zadržao šansu za plej-of, a Lejkersi su konačno slavili i prekinuli lošu seriju.