Čudo iz Rusije umalo ponovo srušilo španskog giganta /video/

© Sputnik / Aleksandr Galьperin / Uđi u bazu fotografijaKošarkaši Zenita iz Sankt Peterburga
Košarkaši Zenita iz Sankt Peterburga - Sputnik Srbija, 1920, 23.04.2021
Košarkaši Zenita iz Sankt Peterburga nisu uspeli da naprave još jedno veliko iznenađenje, pošto je od njih ovog puta bolja bila Barselona rezultatom 81:78, posle produžetka.

Barselona je izjednačila na 1-1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige, pa se duel sada seli u Sankt Peterburg, gde će se odigrati naredna dva meča, prvi 28. aprila.

Podsetimo da je potpuni autsajder u ovoj seriji u prvom meču usred Blaugrane srušio španskog giganta i time zakomplikovao situaciju u plej-ofu.

Prvu četvrtinu obeležio je jako mali broj poena, pošto su gosti posle prvih deset minuta vodili sa svega 16:13.

U sličnom ritmu nastavilo se i tokom druge deonice, ali je Barsa presekla velikom serijom i došla do devet poena razlike, pa se sa 38:29 otišlo na poluvreme.

​Iako su izabranici Šarunasa Jasikevičusa maltene konstantno vodili, Zenit se nije predavao, pa je posle još jedne četvrtine bez puno poena došao čak i do izjednačenja (48:48).

Barsa je nastavila da diktira tempo, ali njihova prednost ni u jednom trenutku nije bila bezbedna.

Na nešto više od minut do kraja utakmice bilo je jasno da se sprema dramatična završnica.

​Zenit se odbranio posle dobre odbrane nad Higinsom, da bi zatim Pengos iznudio dva slobodna bacanja i na 40 sekundi do kraja izjednačio na 66:66.

Nikola Mirotić je preuzeo odgovornost u poslednjem napadu svoje ekipe, ali nije pogodio, baš kao što je bio slučaj i sa Kevinom Pengosom, pa se otišlo u produžetak.

​U dodatnih pet minuta bolje su ušli gosti, koji su trojkom Holinsa i sjajnim potezom Bleka došli do prednosti od tri poena.

Barsa je u tom trenutku bila daleko od poraza, a to je pokazala i svojom igrom, pa se ušlo u novu dramu.

Španski gigant je sa linije penala došao do prednosti od jednom poena, da bi na 20 sekundi do kraja Bili Beron bacio loptu u ruke protivnika. Usledio je faul, a svoj tim je na +3 na 13 sekundi do kraja odveo Adam Hanga.

Ušlo se u penal završnicu, a u poslednjem napadu je loptu izgubio Pengos, čime je meč bio gotov.

​​U pobedničkom sastavu se istakao Brendon Dejvis sa 22 poena i osam skokova. Najbolje ga je pratio Kori Higins sa 15 poena, dok je Nikola Mirotić ponovo podbacio i meč završio sa osam poena iz osam šuteva, kao i četiri skoka.

Na drugoj strani dominirao je pomenuti Pengos, koji je imao 23 poena, te po tri skoka, asistencije i ukradene lopte.

Vil Tomas je postigao 17, Ostin Holins 12, a Tarik Blek devet poena.

​► Majstorska partija Gudurića nedovoljna – Moskva odbranjena od turskog napada!