Filip nije uspeo – Italijan ide u polufinale Srbija opena

© Sputnik / Luka NikolićDuel Krajinovića i Beretinija
Duel Krajinovića i Beretinija - Sputnik Srbija, 1920, 23.04.2021
Filip Krajinović, srpski teniser, poražen je u borbi za polufinale Srbija opena od Matea Beretinija sa 6:4, 6:4 u setovima.
Rafaerl Nadal i Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 19.04.2021
Nadal: Novak je opsednut

Peti nosilac na turniru je imao svoje šanse, ipak birao je loša rešenja, naročito u drugom setu i nije stigao do polufinala srpskog turnira.

Krajinović je bio pred kolapsom uoči desetog gema drugog seta, ali uspeo da stigne do tri brejk šanse, odnosno prilike da izjednači na 5:5.

Beretini je spasao dve, Krajinović je treću propustio lošim udarcem iz forhenda što je donelo izjednačenje.

Filip je u narednom poenu pokušao da izađe na mrežu, ali je njegov rival predivnom pasing šot bekhend paralelom stigao do meč lopte koju je i iskoristio.

Srpski teniser je poklekao već u prvom gemu prvog seta kada je desetom igraču sveta dozvolio da ostvari brejk.

U četvrtom gemu je Krajinović propustio dve brejk prilike, u šestom još jednu, a u desetom je Beretini drugom set loptom stekao prednost od 1:0.

Nastavak je doneo sigurnu igru servisera, u petom gemu je Beretini propustio čak četiri brejk prilike, ali je u sedmom iskoristio prvu, što je bila dovoljna razlika za ukupnu pobedu.

On će se u borbi za finale sastati sa boljim iz duela Tara Danijela i Federika Delbonisa.