Marijana Veljović, Novak Đoković i Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija

Đokovićeva lekcija hrabrom mladom Srbinu!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, plasirao se u polufinale Srbija opena pobedom nad zemljakom Miomirom Kecmanovićem u dva seta – 6:1, 6:3.

Đoković je do trijumfa u prvom međusobnom susretu protiv Kecmanovića došao posle sat i 16 minuta tenisa.

Novakov rival u borbi za finale biće bolji iz okršaja Rusa Aslana Karaceva i Italijana Đanluke Magera, a taj meč je na programu u subotu ne pre 13 časova.

Najbolji srpski sportista je, kao i u prethodnom duelu, maksimalno skoncentrisano i posvećeno ušao u meč i od prvog poena to i pokazao.

​​Bez izgubljenog poena je osvojio prvi gem, a onda momentalno izvršio pritisak dubokim forhendima – i napravio brejk.

Novak je nastavio da pritiska rivala, koji je uspeo da dođe i do jedne brejk lopte, ali u tom poenu nije imao mnogo šansi.

Najzanimljiviji gem u prvom setu bio je poslednji, kada je Đoković servirao za 6:1. Kecmanović je zaigrao značajno bolji, parirao protivniku dobro u razmenama i došao do dve brejk lopte.

​Ipak, Novak je bio dovoljno smiren kod šansi protivnika, pa je priveo set kraju na isteku 30. minuta.

Drugi set počeo je maltene isto kao i prvi, pošto je Novak odmah napravio brejk i došao do velike prednosti.

Miomir se u nastavku bolje držao nego u prvom setu, pa je uspevao da dobije bitne poene pri svojem servisu, ali na riternu nije imao šansi.

Đoković je do novih prilika za brejk došao u sedmom gemu, kada je posle nekoliko fenomenalnih defanzivnih poena, kojima je Kecmanovića terao na greške, uspeo i da mu oduzme servis.

Mimo svih očekivanja, Kecmanović se nije predavao, pa je čak uspeo i da napravi brejk i da vrati jedan brejk zaostatka.

Ipak, Novak je ponovo podigao nivo igre, izvršio pritisak na servis rivala, a onda posle jednog sjajnog loba iskoristio brejk loptu, koja je bila i meč lopta.

​Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport.

16:16 23.04.2021

Dozvolio je Đoković Kecmanoviću da ostvari jedan brejk i odmah je zatim uzvratio, veoma aktraktivnim poenom završio je posao sa 6:3 u drugom setu.

16:12 23.04.2021

Neverovatno! Kao protiv Južnokorejca Sunvu Kvona, Novak nije uspeo da završi meč kada je za to dobio prvu šansu.

Kecmanović je konačno ostvario brejk za 5:3.

16:07 23.04.2021

Kecmanović je popustio, dozvolio je brejk šansu, ali je divnim drop-šotom neutralisao opasnost i ostao u igri.

Forsirao je forhendom forhend Đokovića, on je sve uspevao da vrati i da na kraju natera mlađeg rivala da pogreši.

Novu brejk šansu Kecmanović je uspeo da spasi, bio je bolji u razmeni kratkih dijagonala, ali je najbolji teniser sveta na isti način uzvratio za treću brejk priliku.

Dvoboj je nastavljen, Novak je pogrešio, ali je Kecmanovića izbacio iz ritma dugi drop-šot koji je pao na liniju.

Konačno – brejk za Đokovića i vođstvo od 5:2.

15:59 23.04.2021

Kecmanović je ponovo zapretio brejkom, ali je Đoković odigrao dva odlična poena i preokrenuo rezultat.

Do vođstva od 4:2 došao je poenom iz servisa.

15:52 23.04.2021

Sjajan je bio peti gem drugog seta, Kecmanović je upisao direktan poen iz servisa, ali je zatim Đoković uzvratio još lepšim slajs udarcem.

Dugi poeni su pripadali Miomiru, stekao je gem loptu i iskoristio je odličnom forhend paralelom.

15:48 23.04.2021

Novak jeste imao problem ponovo sa servisom, ali su ostali udarci bili na mestu – Kecmanović nije osvojio ni poen, 3:1.

15:44 23.04.2021

Sjajno je Miomir delovao u trećem gemu drugog seta, čak je dobijao i ohrabrenje od rivala, ali je njegovo samopouzdanje opet potonulo posle promašenog smeča.

Priča se okrenula već u narednom poenu, 21 udarac su razmenili srpski teniseri i on je pripao Kecmanoviću.

Uspeo je da održi ritam i da stigne do gema – 2:1.

Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija
15:40 23.04.2021

Proradio je početni udarac Đokoviću, sa kojim je imao probleme u prvom setu – potvrđen je brejk za 2:0.

15:37 23.04.2021

Novak je ubacio u brzinu više, stigao je do dve brejk prilike već na startu drugog seta, ali prvu nije uspeo da iskoristi.

Pri drugoj Kecmanović je poleteo ka mreži, želeo je da skrati razmenu, ali je Đoković poslao divnu bekhend dijagonalu i napravio brejk – 1:0.

15:31 23.04.2021

Đoković je lagano stigao do dve set lopte u šestom gemu, ali ih je propustio i produžio gem greškama.

Napravio je još jednu, imao je problem sa servisom i dozvolio je Kecmanoviću novu brejk šansu.

Nec pa mreža, drugi servis je morao da bude bolji, Kecmanović je sjajno parirao, fenomenalno je stigao drop-šot, ali nije i prevario starijeg kolegu.

U narednom poenu je napao, stekao novu set loptu, ali je nije iskoristio, izjednačenje je dalo elan Kecmanoviću, ali ne i novu brejk šansu.

Kraj seta je sprečio Miomir, dobio je jednu kraću loptu i plasirao divan forhend pravo u ugao terena, da bi novom greškom rivala stigao i do treće brejk lopte u gemu, ali je Novak ponovo profitirao iz agresivne igre na mreži.

Čak 25 udaraca rivali su razmenili u narednom poenu, ali je sledeći trajao samo jedan udarac za kraj seta – 6:1.

15:20 23.04.2021

Kecmanović je propustio veliku priliku i ostao je bez energije, Đoković je to iskoristio i napravio brejk za 5:1.

15:17 23.04.2021

Dve u četvrtom, dve u petom gemu – Novak je počeo da greši i Kecmanović je mogao da razmišlja o brejk šansi.

Ipak, duboki forhend je izašao u aut, a potom je Đoković servis-volej igrom došao do izjednačenja.

Novom greškom Novak je omogućio Kecmanoviću prvu brejk priliku, ali je najbolji teniser sveta ponovo na mreži sjajno reagovao i izjednačio, da bi zatim povezao dva poena i stigao do 4:1.

Novak Đoković i Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija
15:12 23.04.2021

Kecmanović se konačno oslobodio pritiska, prvi direktnim poenom u meču, sjajnom paralelom je završio posao u četvrtom gemu za 3:1.

15:10 23.04.2021

Novak nije dozvolio mlađem kolegi ni da pomisli na poen u trećem gemu – 3:0.

15:06 23.04.2021

Divnu razmenu udaraca smo videli između srpskih tenisera u drugom gemu, Novak je bio dominantan, Miomir je pokušavao da parira, ali nije uspeo da spreči prvi brejk u meču – 2:0.

Kecmanović servira protiv Đokovića - Sputnik Srbija
15:02 23.04.2021

Briljantan start najboljeg igrača sveta, Kecmanović nije imao nikakve šanse – 1:0.

14:53 23.04.2021

Posle nekoliko odlaganja, srpski tandem se našao na dorćolskoj šljaci, uoči prvog međusobnog duela.

Glavna arbitarka duela biće Marijana Veljović, srpska teniska sutkinja koja ima zavidnu reputaciju u svetskim krugovima.

14:47 23.04.2021

Organizatori su još jednom pomerili početak duela Đokovića i Kecmanovića, ovoga puta za 14.55.

14:24 23.04.2021

Na terenima na Dorćolu u toku je duel Filipa Krajinovića i Matea Beretinija.

Italijanski teniser ima prednost od jednog seta i blizu je pobede.

Duel Krajinovića i Beretinija - Sputnik Srbija
14:22 23.04.2021

Pratićemo uživo meč četvrtfinala Srbija opena između Novaka Đokovića i Miomira Kecmanovića.

Prema poslednjim informacijama reportera Sputnjik sporta Luke Nikolića, duel srpskih tenisera startovaće od 14.45.