Jokić držao čas košarke Nurkiću u velikoj pobedi Denvera /video/

© AP Photo / Steve DykesNikola Jokić i Jusuf Nurkić, srpski i bosanskohercegovački košarkaš
Nikola Jokić i Jusuf Nurkić, srpski i bosanskohercegovački košarkaš - Sputnik Srbija, 1920, 22.04.2021
Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Portland Trejlblejzerse 106:105, a srpski košarkaš Nikola Jokić ponovo je bio najbolji pojedinac na terenu.

Jokić, glavni kandidat za najkorisnijeg košarkaša sezone, imao je mirnu ruku u završnici i zahvaljujući njegovima pogocima sa linije za slobodna bacanja, Denver je uspeo da dođe do +3, 106:103.

Na 35 sekundi do kraja Dejm Lilard smanjio je zaostatak ekipe na -1, te je Portlandu bilo potrebno da odbrani napad kako bi u narednom imao šansu za pobedu.

To su i uradili, Jokić je promašio trojku, ali ni Norman Pauel nije bio precizan. Nikola je odigrao dobru odbranu, Pauel nije imao lak pogled ka košu, te je promašio.

Jokić je na parketu proveo 36 minuta i utakmicu je završio sa 25 poena, devet skokova, pet asistencija i jednom blokadom. Jedina blokada na utakmici usledila je u poslednjim minutima kada je odigrao odličnu odbranu nad Jusufom Nurkićem.

Srpskom košarkašu često zameraju da je loš defanzivac, ali on iz utakmice u utakmicu pokazuje da je veoma potcenjen i da može da odigra sasvim dobru odbranu kada je potrebno.

Pored Jokića istakao se Porter junior sa 17 poena, Barton je ubacio 14, a Gordon i Kampaco po 12 poena.

U poraženom timu Lilard je postigao 22, Pauel 17, a podbacio je Mekalum koji je meč završio sa 14 poena i 6/13 iz igre. Slab meč odigrao je i Jusuf Nurkić kog je Jokić potpuno nadigrao u direktnom okršaju (osam poena, 3/11 iz igre).

Denver je nastavio sa sjajnim partijama od dolaska Erona Gordona, ali i povrede Džamala Mareja, te imaju skor 38/20 i čvrsto drže četvrto mesto na Zapadu. Portland je šesti sa 32/26.

Prethodne noći odličan meč odigrao je i Bogdan Bogdanović, čija je Atlanta poražena od Njujork Niksa posle produžetka – 137:127.

Bogdanović je na terenu proveo čak 42 minuta, uz Kevina Huertera i Klinta Kapelu jedini igrač Atlante koji je imao 40+ minuta, a na sedam sekundi do kraja pogodio je ključnu trojku kojom je Atlanta izborila produžetak – 122:122.

​Niksi nisu uspeli da iskoriste napad, te se ušlo u produžetak. Ekipa iz Njujorka tamo je bila bolji rival, serijom 8:0 napravili su nedostižnu prednost i do kraja su istu održavali.

Bogdanović je na kraju ostvario učinak od 20 poena, šest skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Najefikasniji u poraženom timu bio je Klint Kapela sa 25 poena i 22 skoka, Jang je imao 20 i 14 asistencija, dok je Huerter ubacio 17.

Pobednika je predvodio fenomenalni Džulijus Rendl sa 40 poena i 11 skokova, dok su Rouz i Kvikli postigli po 20 poena.