Slabo šutersko veče Bogdanovića, Atlanta nastavila da gazi Istokom

© AFP 2023 / SARAH STIERSrpski košarkaš Bogdan Bogdanović
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 21.04.2021
Košarkaši Atlante Hoks pobedili su Orlando Medžik 112:96, u utakmici u kojoj Bogdan Bogdanović nije imao najbolje šutersko veče.

Od Bogdanovića smo u aprilu navikli na veoma dobre partije, sa odličnim procentima, ali protiv franšize sa Floride nije uspeo da ponovi takvo izdanje.

Bivši košarkaš, između ostalog, Partizana proveo je 31 minut na terenu, a utakmicu je završio sa 14 poena, četiri skoka i dve asistencije, dok je iz igre šutirao 6/16.

Bogdanović je ponovo bio košarkaš kom je trener Nejt Mekmilan najviše verovao, te je samo Trej Jang odigrao nekoliko sekundi više od njega.

Hoksi se nalaze u sjajnoj formi, u poslednjih jedanaest utakmica imaju devet pobeda i srpski igrač jedan je od ključnih igrača u tom periodu beleživši više od 20 poena u proseku.

Protiv Orlanda to nije bilo na tom nivou, ali i pored toga ekipu su do pobede nosili Jang sa 25 poena, Vilijams je dodao 22, Kapela je imao 14 i 19 skokova, a Kolins 11 poena i 15 skokova.

Utakmica je prelomljena u poslednjoj četvrtini koju su domaći košarkaši dobili 32:24, a prevagu je doneo veteran Lu Vilijams.

Atlanta je ostvarila očekivanu pobedu jer se Orlando nalazi u procesu reizgradnje, te gubi veliki broj mečeva i nalazi se među timovima sa najlošijim odnosom pobeda i poraza.

Najefikasniji u poraženom timu bili su Karter junior i Entoni sa 17 poena, dok je Geri Heris ubacio 14.

Atlanta je četvrta na Istoku sa skorom 32/26, dok je Orlando pretposlednji sa 18/40.