Novak Đoković - Sputnik Srbija

Počelo je kišom, završilo se suncem – ubedljiva pobeda Đokovića na startu Srbija opena!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, sjajnom igrom je stigao do pobede u drugom kolu Srbija opena, protiv južnokorejskog rivala Sunvu Kvona, u dva seta rezultatom 6:1, 6:3.

Najbolji teniser sveta odigrao je prvi takmičarski meč u rodnom gradu posle deset godina, odnosno posle 2011. kada je i osvojio titulu pobedivši u finalu Španca Felisijana Lopesa.

Đoković, koji je bio slobodan u prvom kolu, će u četvrtfinalu igrati protiv sunarodnika Miomira Kecmanovića, koji je ranije u toku dana ostvario pobedu u tri seta.

Od prvog poena moglo se videti koliko je Novak spreman za ovaj duel, za razliku meča iz Monte Karla, gde je neočekivano ispao posle poraza od Danijela Evansa.

​Riterni su momentalni bili dovoljno duboki, ali je pomogla i Kvonova trema, koja je bila vidljivija nego bilo šta drugo.

Iako je Kvon imao gem loptu u drugom gemu seta, usledila je dupla servis greška, a potom još dve greške iz razmene, što je Novaku donelo prvi brejk.

Novak je nastavio da „melje“ protivnika, koliko na servisu, toliko i na riternu. Ponovo je spasao gem loptu i sa tri poena u nizu iskoristio i drugu brejk loptu.

Južnokorejac je odigrao jedan dobar gem u setu i smanjio na 5:1, ali mu to nije pomoglo – pošto je Đoković lako osvojio naredni gem i završio prvi set za samo 29 minuta.

​Đoković do brejka nije mogao baš na startu drugog seta, ali je to uradio već u narednom servis gemu rivala, uz samo jedan izgubljen poen.

Novak je nastavio da odlično riternira, servira i čita igru rivala, kojem trema nikako nije uspevala da nestane.

Jedini pad u igri najboljeg igrača planete mogao se zabeležiti u završnici drugog seta, pošto je na 5:1 i 0:30 bio na dva poena od pobede, ali je Kvon uspeo preokrene svoj gem, a onda i da napravi brejk.

Međutim, to mu nije dalo dovoljan vetar u leđa, pa je već u narednom gemu pretrpeo brejk sa nulom.

​Ovo je bio prvi međusobni duel srpskog i južnokorejskog tenisera, a sve ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.

17:51 21.04.2021

Novak je ozbiljno shvatio svog rivala, deveti gem u drugom setu je dobio bez izgubljenog poena i završio drugi set sa 6:3!

17:47 21.04.2021

Odlično je igrao Kvon u osmom gemu, stigao je do dve brejk šanse u momentima kada je Novak servirao za kraj meča i uspeo je da iskoristi prvu, te da smanji na 5:3!

17:43 21.04.2021

Nije tako lako želeo da se preda Kvon, osvojio je drugi gem u drugom setu za 5:2.

17:37 21.04.2021

Dva brza poena je Đoković osvojio na startu šestog gema drugog seta, Kvon je izbegao „nulu“, ali je to bio jedini poen za njega – Novak vodi 5:1.

17:32 21.04.2021

Predivan treći poen u gemu, Kvon je plasirao divan drop-šot gotovo sa osnovne linije, Novak je sve uspeo da stigne i da na kraju poentira lepim visokim bekhend volejem za 30:15.

Južnokorejski teniser je pronašao ritam udaraca, ali ne i pravi put do poena, pa je Novak stigao do brejk prilike.

Kvon je tu opasnost neutralisao, ali ne i sledeću pa je Đoković stigao do vođstva od 4:1!

17:26 21.04.2021

Činilo se da se Kvonu smeši još jedna „nula“, ali je pružio sasvim solidan otpor Đokoviću i produžio gem.

Ipak, priliku za brejk nije dobio, Đoković je poveo sa 3:1.

17:22 21.04.2021

Povratak na staro, Đoković je napravio prvi brejk u drugom setu i poveo sa 2:1.

17:21 21.04.2021
17:19 21.04.2021

Nije Đoković dozvolio rivalu da se razmaše, prvi servis gem u drugom setu je okončao bez izgubljenog poena – 1:1.

17:18 21.04.2021

Južnokorejski teniser je uspeo da sačuva gem na svoj servis i da povede sa 1:0 u drugom setu.

17:15 21.04.2021

U međuvremenu, Rafael Nadal nastupa na turniru u Barseloni, izgubio je prvi set od Ilje Ivaškog iz Belorusije sa 6:3!

17:11 21.04.2021

Najbolji teniser sveta nije rivalu dozvolio nijedan poen u sedmom gemu i završio je prvi set sa 6:1, za svega 29 minuta igre!

17:08 21.04.2021

Đoković nije set završio bez izgubljenog gema, Kvon je smanjio na 5:1.

17:04 21.04.2021

Bez izgubljenog poena Đoković je osvojio peti gem u prvom setu – 5:0!

17:03 21.04.2021

Novak je osvojio uvodna dva poena u drugom servis gemu za Kvona, Južnokorejanac je uspeo da izjednači i potom stigne do gem lopte, ali je Đoković sjajnom reakcijom na mreži uspeo da produži gem i potom stigne do brejk prilike, posle promašaja protivnika.

Kvon je ostao bez oružja, Đoković je stigao do poena i drugog brejka u setu – 4:0!

16:56 21.04.2021

Đoković je potvrdio brejk dozvolivši rivalu da osvoji samo jedan poen – 3:0.

16:53 21.04.2021

Dobio je Novak prva dva poena na servis rivala, ali je on uspeo da spreči tri brejk šanse dobrom reakcijom na mreži.

Kvon je izjednačio, usledila je prva brejk lopta za Đokovića, posle duge razmene, ali potom i greška iz bekhenda.

Novak je propustio još jednu priliku da povede sa 2:0, ali je sledeću šansu iskoristio i stigao do brejka – 2:0.

16:45 21.04.2021

Dva sata čekanja nije uticalo na Đokovića, odlično je otvorio meč i poveo sa 1:0.

16:37 21.04.2021
Srbija open - Sputnik Srbija
16:32 21.04.2021
15:55 21.04.2021

Kako javlja reporter Sputnjika sa lica mesta, Luka Nikolić, nebo nad Dorćolom se razvedrilo, što nam daje nadu da će se Đoković uskoro naći na terenu.

15:42 21.04.2021
Dok ne počne meč...
Novak o vakcinaciji, „ludilu“ u kojem živimo i mentalnim problemima

15:30 21.04.2021

Teren je u sve boljem stanju, kiša ne pada, te bi Đoković i Kvon trebalo da u roku od pola sata, 45 minuta izađu na centralni teren.

15:17 21.04.2021
Novak Đoković slavi pobedu protiv Janika Sinera - Sputnik Srbija, 1920
Novak: Jako sam uzbuđen /video/
15:09 21.04.2021

Teren je u lošem stanju, te igrači neće moći pre 16.30 da započnu meč.

15:03 21.04.2021
Centralni stadion Srbija opena u pripremi za duel Đokovića i Kvona - Sputnik Srbija

Teren u pripremi.

14:54 21.04.2021

Đoković i Kvon na teren neće izaći pre 16.30, rečeno je novinarima na Dorćolu.

Kiša pomerila start Novaka Đokovića na Srbija openu - Sputnik Srbija

Stižu nam slike sa lica mesta, nadamo se da kiše više neće biti.

14:33 21.04.2021

Naš novinar Luka Nikolić nalazi se na Dorćolu i javlja nam da je trenutno u procesu sušenje terena usled velikog pljuska.

14:30 21.04.2021

Prvi reket sveta završio je učešće na Mastersu u Monte Karlu već u osmini finala, pa će u Beogradu pokušati da uhvati pravi ritam pred Rolan Garos.

14:27 21.04.2021
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920
Đoković o haosu u Evropi i vezi sa Srbijom: Ne možemo samo Janko i ja da „podižemo iz mrtvih“
14:23 21.04.2021

Stala je kiša na Dorćolu, te se nadamo da neće više padati i da će Đoković i Kvon odigrati meč bez prekida.

14:16 21.04.2021
Srpski teniser Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920
Srbija open: Kecmanović u četvrtfinalu – čeka Đokovića

Opširnije o meču srpskog tenisera pročitajte na Sputnjiku.

14:12 21.04.2021

Duel Đokovića i Kvona mogao bi da kasni zbog vremenskih nepogoda, javlja naš novinar Luka Nikolić koji se nalazi na terenima SC Novak.

14:06 21.04.2021
Mozaik Novaka Đokovića napravljen od teniskih loptica na Dorćolu - Sputnik Srbija, 1920
Sputnjik na mestu u koje će gledati svet: Đokovićev naslednik i pust Dorćol /foto/

Opširnije o terenima na Dorćolu i kako izgleda organizacija Srbija opena pročitajte u reportaži našeg Luke Nikolića.

14:05 21.04.2021

Najbolji teniser sveta izlazi na teren oko 14.30. Ovo će biti prvi takmičarski meč Đokovića u Beogradu posle deset godina.