Brutalni Nikola Jokić – 47 poena u dramatičnoj pobedi Denvera! /video/

© AP Photo / David ZalubowskiSrpski košarkaš Nikola Jokić
Srpski košarkaš Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 20.04.2021
Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su posle dva produžetka Memfis Grizlise 139:137, a jednu od najboljih utakmica sezone odigrao je srpski košarkaš Nikola Jokić koji je duel završio sa 47 poena, 15 skokova i osam asistencija.

Nagetsi, franšiza iz Kolorada, nastavili su sa pobedama nakon povrede drugog najboljeg igrača tima Džamala Mareja, a ponovo je najzaslužniji bio momak iz Sombora.

U Denveru je viđena sjajna utakmica, čak dva produžetka, a, iako izabranici Majka Melouna nisu odigrali najbolju partiju, zahvaljujući Bartonu i Jokiću iščupali su pobedu.

Srpski košarkaš na terenu je proveo čak 45 minuta i bio je blizu rekorda karijere – 47 poena (20/31 iz igre), 15 skokova, osam asistencija i jedna blokada.

Denver je na minut do kraja gubio pet poena, ali je koševima, prvo Bartona, a potom i Jokića, sa linije za slobodna bacanja, došao do izjednačenja, 116:116. Memfis je imao napad za pobedu koji nije uspeo da realizuje Grejson Alen, te se ušlo u produžetak.

Tamo je prednost bila na strani Grizlisa, međutim, baš kao i u završnici regularnog dela meča, Jokić i Barton doneli su Denveru izjednačenje. Grizliji su ponovo imali šansu za pobedu i ovoga puta neprecizan je bio Dža Morent.

Već u drugom produžetku Denver nije dozvolio protivniku da stvori prednost, tačnije Nikola Jokić je pogađao od prvog do poslednjeg minuta, te je u ovom petominutnom periodu postigao čak devet poena.

Ubacio je i ključnu trojku na 42 sekunde do kraja kojom su Nagetsi došli do +3, 137:134. Memfis potom nije uspeo da iskoristi napad, ušlo se u penal završnicu i ekipa iz Kolorada ostvarila je 37. pobedu u sezoni.

Uz Jokića najefikasniji bio je Barton sa 28 poena, Porter je ubacio 21, a Milsep i Grin po 12 poena. Kod gostiju Morent je postigao 36 i uz to je imao 12 asistencija, Melton je postigao 25, a Alen 24 poena.

Denver ima skor 37/20 i nalazi se na četvrtom mestu na Zapadu, dok je Memfis na 29/27 i zauzima osmu poziciju.

Prethodne noći na terenu se našao i srpski košarkaš Aleksej Pokuševski.

Najmlađi igrač u NBA ligi odigrao je solidnu utakmicu u porazu Oklahome od Vašingtona – 119:107.

Poku nije imao najbolje šutersko veče, 3/11, a utakmicu je završio sa osam poena, četiri skoka i pet asistencija, uz jednu ukradenu loptu.

Vizardsi su rutinski došli do pobede, a predvodili su ih Vestbruk sa 13 poena, 11 skokova i 17 asistencija i Bil sa 30 poena.