Zvezda se mučila, promašila dva penala i posle preokreta upisala 20. pobedu u nizu

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić, FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić, FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 17.04.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik iz Surdulice 2:1, iako su na poluvremenu imali minimalni zaostatak. Crveno-beli su u finišu meča stigli do preokreta i 20. pobede zaredom u svim takmičenjima.

Zvezda je na početku utakmice imala nekoliko prilika. Dva puta je zapretio Ivanić, jednom i Gavrić, međutim, golman Radnika bio je na visini zadatka.

U 25. minutu domaći fudbaleri propustili su veliku šansu. Fudbaler Radnika igrao je rukom, te je arbitar pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Filipo Falko i promašio je jedaneasterac. Ranđelović je pročitao Italijana i rutinski odbranio udarac.

Usledio je mirniji period, crveno-bele kao da je poljuljao promašeni penal, te je Radnik to iskoristio i u 35. minutu šokirao je šampiona Srbije.

Pankov je pogrešio, Milovanović je to iskoristio i pogodio za 0:1.

Do kraja poluvremena rezultat na semaforu se nije menjao. Falko je pokušao makazicama da donese izjednačenje i iskupi se za penal, ali Ranđelović je ponovo bio uspešniji.

Očekivao se žestok pritisak Zvezde i to smo dobili u drugom periodu igre.

Falčineli je zapretio u 52. minutu, a u 54. stiglo je izjednačenje.

Stojanović je loše intervenisao i poslao je loptu u sopstvenu mrežu.

Nastavila je Zvezda sa žestokim pritiskom. U 60. minutu šansu je imao Pavkov koji je promašio iz veoma izgledne pozicije.

Deset minuta kasnije domaći fudbaleri dobili su novi penal. Ranđelović je ponovo bio fenomenalan među stativama i ovoga puta je odbranio udarac Mirku Ivaniću.

Pritiskala je Zvezda, stvarala šanse, ali lopta nije želala po drugi put u mrežu ekipe iz Surdulice.

Ipak, u 86. minutu šampiona Srbije uspeo je da preokrene. Sjajno su kombinovali Nikolić i Ivanić, koji je udarcem u bliži ugao pogodio za 2:1.

Do kraja se nije menjao rezultat, te je Zvezda upisala 20. pobedu u nizu.