Debakl Srbije u Kraljevu!

© Foto : Teniski savez SrbijeŽenska teniska reprezentacija Srbije
Ženska teniska reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 17.04.2021
Ženska teniska reprezentacija Srbije doživela je maksimalan poraz od Kanade sa 3-0 u mečevima u Bili Džin kup takmičenju, odigranom u Kraljevu.

Treći poen Kanadi donela je Lejla Fernandes pobedom nad Ninom Stojanović u spektakularnom duelu koji je trajao tri seta.

Ukupno dva sata i 48 minuta su rivalke provele na terenu, a meč je obeležio i prekid pošto je u trećem setu, pri meč lopti za Fernandesovu, u hali u Kraljevu nestalo struje?!

Ipak, to nju nije omelo, niti je dalo dodatnu snagu Nini, jeste ona uspela da spase jednu meč loptu, ali je drugu njena protivnica iskoristila i kompletirala preokret.

Stojanovićeva je prvi set dobila sa 6:3, drugi je istovetnim rezultatom pripao Fernandesovoj, a odlučujući period je okončan sa 6:4.

Ovim porazom Srbija nije uspela da obezbedi plasman u Svetsku grupu i takmičenje će nastaviti u Evro-afričkoj zoni.