Partizan preokretom koliko-toliko zadržao korak za Zvezdom /video/

© Foto : FK PartizanDetalj sa utakmice Mačva – Partizan
Detalj sa utakmice Mačva – Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 16.04.2021
Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu na gostovanju rezultatom 2:1, u utakmici 32. kola Superlige Srbije.

Partizan je do trijumfa, koji im je bio neophodan da zadrže kolike-toliko šanse da osvoji titulu, došao posle preokreta.

Crno-beli sada imaju devet bodova zaostatka za Crvenom zvezdom, ali i utakmicu više na šest kola do kraja prvenstva.

Izabranici Aleksandra Stanojevića doživeli su šok već u trećem minutu, kada je Branislav Knežević primio loptu posle centaršuta sa levog boka i rutinski matirao golmana Vladimira Stojkovića.

Od tog trenutka krenula je velika ofanziva gostiju, koji su što je brže moguće želeli da dođu do izjednačenja u Šapcu.

Nikako nisu uspevali da iskoriste prilike, najviše zahvaljujući sjajnom golmanu domaćina Gordiću, koji je branio sve što je mogao.

Mačva je sredinom prvog poluvremena mogla da kazni Partizan za promašaje, ali drugog gola u Stojkovićevoj mreži nije bilo uz dosta sreće.

Briljirao je i dalje Gordić, ali samo do 43. minuta, kada je Partizan konačno postigao gol.

Strelac je bio Takuma Asano, koji je iskoristio šansu koja mu se ukazana nakon odbijene lopte.

Inicijativa Partizana nije popustila ni u nastavku, pa su prilike krenule da se ređaju od prvog minuta drugog poluvremena.

Ovog puta do crno-beli su do gola došli mnogo lakše, već u 56. minutu, kada je mrežu Mačve zatresao Lazar Marković.

Partizan je posle postignutog gola nastavio da napada, ali ujedno igrao i dosta obazrivije, plašeći se kontranapada domaćina.

Mačva nije uspela da napravi iznenađenje, pošto su crno-beli uspeli da mirno privedu meč kraju.

Partizan u narednom kolu, 24. aprila, dočekuje Spartak iz Subotice, dok Mačva ide na gostovanje Javoru.