Kraljevi i Građani u polufinalu Lige šampiona!

© AP Photo / Federico GambariniFudbaleri Mančester sitija slave gol Fila Fodena koji im je doneo pobedu nad Dortmundom
Fudbaleri Mančester sitija slave gol Fila Fodena koji im je doneo pobedu nad Dortmundom - Sputnik Srbija, 1920, 14.04.2021
Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida su se pobedama nad Borusijom Dortmund i Liverpulom plasirali u polufinale Lige šampiona.

U polufinalu najelitnijeg klupskog evropskog takmičenja sastaće se Siti i PSŽ, odnosno Real i Čelsi.

Siti je na gostovanju u Dortmundu pobedio rezultatom 2:1 i dalje prošao posle ukupnih 4:2.

Milionerima je za prolaz dalje bila potrebna pobeda sa jednim golom razlike bez primljenog gola, ili sa više golova razlike, a u jednom trenutku su bili na dobrom putu.

Već u 15. minutu su došli do prednosti preko mladog Engleza Džuda Belingema, koji je sjajno pogodio desne rašlje gola Edersona.

Od tog trenutka inicijativu su potpuno preuzeli Građani, ali nikako nisu mogli do gola.

Ređale su se prilike pred golom domaćina, ali su ih propuštali Kevin de Brujne, Rijad Mahrez i Oleksandr Zinčenko.

Na pauzu se otišlo sa prednošću za nemački tim, ali gostima nije bilo potrebno mnogo vremena da dođu do prekopotrebnog pogotka.

U 52. minutu Emre Džan je igrao rukom unutar šesnaesterca, a sudija Karlos del Sero je, posle konsultacije sa VAR tehnologiom, pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Mahrez i pogodio mrežu za 1:1.

Izabranici Pepa Gvardiole su odahnuli, ali su želeli da postignu još jedan gol kako bi rešili pitanje pobednika i ne bi rizikovali ni odlazak u produžetak.

Za mirnu završnicu Građana pobrinulo se dete tog kluba Fil Foden, koji je sa ivice šesnaesterca poslao izuzetan udarac levom nogom koji se ispostavio neodbranjivim.

Gosti iz Mančestera su sigurnom igrom kontrolisali ritam do kraja meča i mirno ga priveli kraju.

Real je remizirao sa Liverpulom rezultatom 0:0 na Enfildu i u polufinale se plasirao zahvaljujući pobedi u Španiji od 3:1.

Liverpul je bio bolji tim i meč je završio sa 15 šuteva ka golu protivnika, naspram protivnikovih sedam, ali to nije rezultovalo nijednim pogotkom.

Nekoliko dobrih udaraca imao je domaćin već posle prvih 15 minuta igre, preko Džejmsa Milnera i Mohameda Salaha, ali je sjajan bio Tibo Kurtoa.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Real je imao u 20. minutu, ali to je bilo sve što je viđeno od njih.

Izabranici Jirgena Klopa nastavili su da stvaraju šanse, ali i da ih ne koriste.

Na poluvreme se otišlo bez golova, što je više odgovaralo „kraljevskom klubu“.

Drugo poluvreme bilo je manje-više isto kao i prvo – sa mnogo prilika za Liverpul, ali bez adekvatne realizacije.

Najbolju priliku za svoj tim u nastavku imao je Vinisijus, strelac iz Madrida, ali mu je na loptu sjajno istrčao Alison u 66. minutu utakmice.

Što je vreme više odmicalo, tako je i više nestajala nada Liverpula, čiji su napadi bili sve nedorečeniji.

Zinedin Zidan je na kraju pobedio Jirgena Klopa i plasirao se u novo polufinale Lige šampiona.