Mihajlović je za TV K1 rekla da sada ministarstva za energetiku i životnu sredinu rade zajedno, što ranije nije bio slučaj, kao i da su inspekcije danonoćno na terenu, kako na vodotocima tako i u rudnicima.
"Zatvorili smo rudnik Jama kompanije Ziđin, to niko nije radio u prethodnom periodu, iako se znalo da je u prethodnih godinu ili dve bilo problema. Inspekcija im je naložila da ne mogu da rade ništa bez odobrenja Ministarstva za rudarstvo i energetiku. To znači da treba da imaju potvrde od Ministarstva zaštite životne sredine, kao i da moraju da završe odredeđene projekte za neke stvari koje već rade, a koje još nisu završili", navela je Mihajlović.
Kada je reč o reakciji države kako bi se zaštitila reka Pek, Ziđin mora do 30. aprila potpuno da završi novo postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda da bi mogli da ih ispuštaju u Pek.
Na pitanje zašto država ranije nije reagovala, Mihajlović ističe da nije bilo jednostavno, ali da zakon mora da se poštuje.
Dodaje da uvek ima i toga da neko pokušava "pobočnim vezama" da postigne nešto što nije u skladu sa zakonom, ali da je najvažnije da i kompanije shvate da je i za njih mnogo bolje i jeftinije da ispoštuju ekološke standarde nego da im se obustavi proizvodnja.
Nadležni inspektori su krajem marta kontrolisali rad kompanije Ziđin koper i naložili obustavu svih aktivnosti na izgradnji tri ventilciona i servisnog okna, kao i iskopa u rudniku Jama u Boru, preneo je Tanjug.