Magija Benzeme u „El klasiku“ /video/

© AP Photo / Manu FernandezNapadač Real Madrida Karim Benzema
Napadač Real Madrida Karim Benzema - Sputnik Srbija, 1920, 10.04.2021
Karim Benzema i Toni Kros, fudbaleri Real Madrida, bili su najzaslužniji vođstvo Real Madrid na poluvremenu protiv Barselone.

Svaki „El klasiko“ je važan, ali ovaj je bio veoma bitan jer se Real i Barsa nalaze u direktnoj trci za titulu, a opet oba tima zaostaju za Atletiko Madridom, te su im tri boda bila neophodna.

Madriđani su odlično otvorili utakmicu i već u 13. minutu došli su do prednosti. Lukas Vaskes poslao je loptu kazneni prostor, a tamo je Benzema izveo magiju.

Petom je savladao Ter Štegena i „kraljevski klub“ je poveo 1:0.

Do drugog gola, u mreži Barselone, nije se čekalo dugo. Igrao se 28. minut kada su Madriđani imali odličnu priliku iz slobodnog udarca, koji je bio na nekih 18 metara od gola.

Loptu je uzeo Toni Kros, snažno je šutirao, lopta je malo promenila smer i golman katalonskog kluba nije imao šansu.

Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao, te je Real sa velika dva gola prednosti otišao na petnaestominutnu pauzu, a na kraju je slavio 2:1.

Knežević „vrele krvi“ je izabrao pravi put, a za Sputnjik kaže: „Zauvek uz Srbiju!“