Đere u pohodu na titulu eliminisao italijanskog vunderkinda

© AP Photo / Rick RycroftLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 09.04.2021
Laslo Đere, 57. teniser sveta, plasirao se u polufinale ATP turnira u Kaljariju pobedivši domaćeg takmičara Lorenca Musetija – 6:4, 4:6, 6:2.

Srpskog tenisera u duelu za finale očekuje bolji iz meča Nikoloz Basilašvili – Jan Lenard-Štruf.

Đere je u četvrtfinalu imao ozbiljan ispit pošto se sastao sa jednim od najtalentovanijih italijanskih tenisera – 19-godišnjim Musetijem.

Museti je bio i blago favorit pre duela, u meču su odlučivale nijanse i na sreću svih nas Laslo je uspeo da ima više koncentracije u ključnim trenucima.

U prvom setu Đere je veoma dobro servirao, gusto je samo bilo u šestom gemu kada je spasao dve brejk lopte, te je to bio i ključni deo ovog perioda jer je u narednom gemu oduzeo servis protivniku.

Laslo Đere, srpski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 08.04.2021
Đere preskočio novu prepreku – sledi italijanski vunderkind /video/

Đere je poveo 4:3, potom je i potvrdio brejk, držao prednost do kraja i osvojio prvi set sa 6:4.

Očekivao se odgovor Musetija i dobili smo ga. Odmah na startu drugog seta oduzeo je servis Laslu i stekao početnu prednost. Đere je dva puta uspevao da se vrati iz zaostatka, ali treći put kada je izgubio servis – povratka nije bilo.

Museti je istim rezultatom, 6:4, dobio drugi set, te se ušlo u odlučujući period – treći set.

Tamo je na terenu postojao samo jedan teniser – Laslo Đere. Srpski teniser dva puta je napravio brejk, dominirao je sa osnovne linije i rutinski sa 6:2 dobio treći set.

Polufinale je na programu u subotu, a potencijalno finale u nedelju.