Partizan razbio Pantere uz briljantnu partiju mlade nade /video/

© Foto : ABA liga/Partizan NISKošarkaši Partizana tokom utakmice protiv FMP-a
Košarkaši Partizana tokom utakmice protiv FMP-a - Sputnik Srbija, 1920, 08.04.2021
Košarkaši Partizana savladali su FMP rezultatom 97:74 u zaostalom meču 16. kola ABA lige, a utakmicu je obeležio mladi Uroš Trifunović.

Crno-beli su i po drugi put ove sezone ubedljivo savladali Pantere iz Železnika, te upisali 11. trijumf u regionalnom prvenstvu, ukupno četvrti u nizu.

Podsetimo, Partizan je ranije ostao bez ikakvih šansi za plasmanom u plej-of.

Najbolji akter utakmice bio je dvadesetjednogodišnji Uroš Trifunović, Partizanov zalog za budućnost, koji je postigao 22 poena (7/9 iz igre), uz čak šest postignutih trojki.

Već posle prve četvrtine se moglo naslutiti da će crno-beli doći do još jedne rutinske pobede.

Odbrana domaćina je, pre svega, došla do izražaja, pa je posle prvih deset minuta bilo 21:13.

​I u drugoj četvrtini Partizan je bio odličan defanzivno, pa je za poluvreme primio svega 27 poena.

Raspoložen tokom drugog kvartala bio je Erik Mika, čijom zaslugom je prednost Partizana rasla sve brže i brže.

U završnici prvog poluvremena raspucao se mladi Uroš Trifunović, koji je trojkama nokautirao rivala, pa se na pauzu otišlo sa 49:27.

​FMP se konačno opustio u trećoj četvrtini, u kojoj je postigao samo poen manje nego za celo poluvreme.

Utakmica je tekla tokom „koš za koš“, što je više odgovaralo vicešampionu Srbije, koji je mirno čuvao prednost.

Gosti iz Železnika su u jednom trenutku uspeli da smanje zaostatak na ispod 20 poena, ali realnih šansi za povratak nije bilo, pa je posle tri četvrtine bilo 75:53.

​Poslednji kvartal odigran je poprilično opušteno, bez ikakvog pritiska, uz minute za neke igrače koji ih uglavnom ne dobijaju.

Prednost crno-belih u jednom trenutku je porasla i na 30 poena, ali je FMP na kraju uspeo da je smanji i da se „zadovolji“ sa minusom od 23 poena.

Pored pomenutog Trifunovića istakli su se i Rašon Tomas sa 15, Erik Mika sa 13, Markus Pejdž sa 11 i Nemanja Dangubić sa deset poena.

Na drugoj strani bivši igrač Partizana Marko Pecarski je bio najefikasniji sa 16 poena i sedam skokova. Nemanja Nenadić je dodao 13, dok su po deset poena imali Hends i Lazarević.

Srbin na udaru u Hrvatskoj: „Oterali legendu zbog njega, pao je sa neba za 6.000 evra“