Zbog Srbije je dobio „novi život“ – i momentalno zablistao! /video/

© AP Photo / Richard HeathcoteAleksandar Mitrović proslavlja gol protiv Aston Vile
Aleksandar Mitrović proslavlja gol protiv Aston Vile - Sputnik Srbija, 1920, 04.04.2021
Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović je posle višemesečnog golgeterskog posta u Fulamu ponovo zatresao mrežu protivnika – sve zbog Srbije.

Mitrović je ove sezone postigao samo tri gola u svim takmičenjima za engleskog premijerligaša, poslednji sada već davnog 19. septembra prošle godine.

Minuti su mu se postepeno smanjivali, a u poslednje vreme je šansu dobijao „na kašičicu“.

Međutim, sve se promenilo posle nedavno završene reprezentativne pauze, na kojoj je popularni Mitrogol svoju Srbiju odveo do dve pobede i jednog remija – uz čak pet postignutih golova.

Bivši napadač Partizana je time postao najbolji strelac u istoriji Srbije, a upravo zbog toga mu je Skot Parker, menadžer tima sa Krejven Kotidža, dao novu šansu.

„To sam uradio najviše uradio zbog njegove forme u reprezentaciji. I pred pauzu je dosta dobro radio, imao je izuzetno produktivno nedelju na treninzima. Zaslužio je šansu“, rekao je Parker pred meč.

Mitrović se Parkeru momentalno odužio, pošto je u 61. minutu utakmice protiv Aston Vile iskoristio veliku grešku protivnika i poslao loptu iza leđa golmana Martinesa.

Srpskom golgeteru je ovaj pogodak značiti i na dobijanju samopouzdanja, koje je već na dosta višem nivou nego ranije zbog fenomenalnih partija u reprezentativnom dresu.

Podsetimo, Mitrovićeva loša forma pre svega je produkt nedostatka samopouzdanja, a na njega je značajno uticao i promašen penal protiv Škotske, o kojem je pričao za Sputnjik sport.

Ipak, Fulam nije uspeo da iskoristi Mitrovićev pogodak, pa je na kraju meča doživeo ubedljiv poraz.

Gosti su do poslednjeg sudijskog zvižduka primili čak tri gola, pošto je dvaput strelac bio Trezege, a jednom Votkins, pa je meč završen rezultatom 3:1 za domaćina.

U narednom kolu Premijer lige Fulam dočekuje Vulvse 9. aprila, dok dan kasnije Vila gostuje Liverpulu.