Zvezda sigurna u Kruševcu pred utakmicu sezone

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Zvezde
Fudbaleri Zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 03.04.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak u Kruševcu 4:1, u 29. kolu Superlige Srbije, pred duel sa Partizanom koji će nam pokazati da li je borba za titulu gotova ili crno-beli imaju šansu za prvo mesto.

Izabranici Dejana Stankovića nastavili su sa pobedama u domaćem šampionatu, a ova je bila posebno važna jer dolazi pred meč sa Partizanom.

Crveno-beli u prvom poluvremenu rešili su pitanje pobednika, i to za četiri minuta. Aleksandar Katai realizovao je penal u 21. minutu, a Dijego Falčineli je u 25. duplirao vođstvo.

Kod prvog gola jedan fudbaler Napretka igrao je rukom i arbitar nije imao sumnju – odmah je pokazao na belu tačku.

Za drugi gol velike zasluge idu Mirku Ivaniću čiji je snažni udarac odbranio golman domaće ekipe.

Usledio je odbitak, na pravom mestu bio je Falčineli koji je uz malo sreće pogodio za 0:2.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, te se na pauzu otišlo sa dva gola prednosti aktuelnog šampiona Srbije.

U drugom periodu igre videli smo još tri gola, dva u mreži Napretka i jedan iza leđa Milana Borjana.

To se sve desilo za samo pet minuta. Prvo je El Fardu Ben u 71. pogodio za 0:3, potom je Milunović u 73. smanjio na 1:3, a konačan rezultat postavio je Pavkov u 76. minutu.

Napredak je pokazao zube crveno-belima, ali kvalitet je očigledno bio na strani gostiju, te su rutinski došli do nova tri boda.

Zvezda u odličnom ritmu dočekuje derbi koji je na programu u sredu sedmog aprila.

Kosanović za Sputnjik: Srbija živi u fikciji /video/

Savić za Sputnjik: Predsednik FSS treba da zna da napravi pare