Partizan ubedljiv protiv Metalca pred „večiti derbi“

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićFudbaleri Partizana slave pobedu protiv Metalca
Fudbaleri Partizana slave pobedu protiv Metalca - Sputnik Srbija, 1920, 03.04.2021
Fudbaleri Partizana pobedili su Metalac 3:0 u 29. kolu Superlige Srbije, te su na najbolji mogući način napravili uvertiru pred duel sa Crvenom zvezdom.

Izabranici Aleksandra Stanojevića nastavili su sa odličnim utakmicama u domaćem šampionatu, te ekipa iz Gornjeg Milanovca nije imala nikakve šanse na stadionu u Humskoj.

Crno-beli rutinski su pobedili Metalac i, baš kao Crvena zvezda, u najboljem mogućem raspoloženju čekaju „večiti derbi“ koji se igra sedmog aprila.

Partizan je do trijumfa došao zahvaljujući golovima Sume, Jojića i Markovića.

Sejduba Suma prvi je načeo mrežu protivnika u 44. minutu. Lazar Marković je srušen u kaznenom prostoru, arbitar je pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo ofanzivni vezni Partizana.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri samo su potvrdili pobedu. U 54. minutu prednost je duplirao Miloš Jojić.

Vezni igrač Partizana oduzeo je loptu na nekih 35 metara od gola i potom je preciznim šutem u dalji donji desni ugao savladao golmana Metalca.

Konačan rezultat postavio je Lazar Marković pet minuta kasnije.

Iskusni krilni napadač iz prve je šutirao i rutinski je pogodio za 3:0.

Do kraja nije bilo golova, te je Partizan zasluženo upisao nova tri boda.

Crno-beli su drugi sa 74 boda, devet manje od Zvezde, dok je Metalac deseti sa 38.

Zvezda sigurna u Kruševcu pred utakmicu sezone

Srbi srušili Dortmund, Vlahović rešeta, a gol sezone delo je fudbalera Bačke /video/

Kosanović za Sputnjik: Srbija živi u fikciji /video/