Bobi gledao fenomenalnog Dončića, Bjelica bez prave šanse u Majamiju

© AP Photo / Steve DykesSlovenački košarkaš Luka Dončić u dresu Dalas Maveriksa
Slovenački košarkaš Luka Dončić u dresu Dalas Maveriksa - Sputnik Srbija, 1920, 01.04.2021
Košarkaši Dalas Meveriksa pobedili su Boston Seltikse 113:108, a utakmicu je obeležio slovenački košarkaš Luka Dončić sa 36 poena i sjajnih 11/15 iz igre.

Srpski košarkaš Boban Marjanović nije dobio šansu na ovom meču, ali je zato Dončić potvrdio da se već dva meseca nalazi u sjajnoj formi, nakon što nije na najbolji način otvorio sezonu.

Reprezentativac Slovenije mučio se na startu godine, procenti su mu bili loši, pogotovo za tri poena, ali prebrodio je te muke i od februara igra fenomenalno.

Dončić je na terenu proveo 35 minuta i ostvario je učinak od 36 poena, osam skokova i pet asistencija, šutiravši iz igre 11/15, odnosno van linije 7,24 7/11.

Imao je problema sa izgubljenim loptama, čak osam ih je „prodao“, ali to nije uticalo na rezultat, te je Dalas ostvario 25. pobedu u 46 odigranih utakmica.

Maveriksi su utakmicu prelomili do poluvremena na kom su imali 19 poena prednosti. Boston je u nastavku meča uspeo da se vrati, ali kasno su krenuli da igraju i na kraju su samo ublažili poraz – 113:108.

Prethodne, za razliku od Marjanovića, na terenu se našao Nemanja Bjelica, ali na parketu je bio svega pet minuta, te i dalje prolazi kroz proces navikavanja na novi sistem, saigrače...

Bjelica je i u debiju odigrao pet minuta, te i dalje čeka na prve poene u dresu franšize sa Floride.

Majami je u neizvesnoj utakmici pobedio Indijanu 92:87, a predvodio ih je Dankan Robinson sa 20 poena, Batler je ubacio 18, Hiro 17, a Adebajo 16 poena.

Oklahoma Alekseja Pokuševskog slavila je protiv Toronto Reptorsa, ali u sastavu nije bilo talentovanog srpskog košarkaša jer je imao kontakt sa zaraženom osobom na virus korona, te mora da bude neko vreme u izolaciji.

Tander je u četvrtoj četvrtini slomio otpor protivnika dobivši ovaj period sa 26:14. Sjajnu utakmicu odigrao je Mozes Brauns sa 20 poena i 12 skokova, Mihailuk je ubacio 22, a Robi je imao 17 i 10 skokova.

Toronto je nastavio sa veoma lošim partijama, te je pretrpeo čak 30. poraz u svega 48 utakmica.

Čikago Bulsi čekaju još na prvu pobedu sa Nikolom Vučevićem u timu. Crnogorski centar treću utakmicu zaredom je bez trijumfa u dresu Čikaga, a ovoga puta od njih bolji su bili Finiks Sansi – 121:116.

Vučević je imao 24 poena i 10 skokova, ali to je bilo nedovoljno da se pobedi sjajna ekipa iz Arizone koju je predvodio Devin Buker sa 45 poena, četiri skoka i četiri asistencije.