Dabl-dabl Jokića u novoj pobedi Denver Nagetsa

© AFP 2023 / MIKE EHRMANNNikola Jokić na liniji slobodnih bacanja
Nikola Jokić na liniji slobodnih bacanja - Sputnik Srbija, 1920, 31.03.2021
Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Filadelfiju 76erse 104:95 u utakmici u kojoj je Nikola Jokić ostvario novi dabl-dabl učinak.

Izabranici Majka Melouna odigrali su veoma dobru utakmicu koja je rešena posle prve četvrtine koju su dobili 44:22. U nastavku utakmice održavali su prednost i tek u četvrtoj su 76ersi uspeli da umanje poraz.

Nagetsi igraju sve bolje, ovo im je bila treća pobeda zaredom i korak po korak približavaju se vrhu Zapadne konferencije.

Nikola Jokić ponovo je bio među najzapaženijim košarkašima na terenu, te je za 34 minuta postigao 21 poena i uz to je imao 10 skokova i pet asistencija, a iz igre je šutirao 8/14.

Raduje što je Jokić na ovom susretu, a to je generalno sve češće u poslednje vreme, imao odličnu podršku saigrača, pa su tako najefikasniji bili Marej sa 30 poena i Porter junior sa 27 i 12 skokova.

Denver je meč prelomio odbranom, ni u jednoj četvrtini nije primio više od 26 poena, te je to još jedan pokazatelje dobre igre franšize iz Kolorada.

Solidnu utakmicu u dresu Medžika odigrao je i Eron Gordon, koji se nije istakao statistički (šest poena i četiri skoka), ali je igrao sjajnu odbranu – nešto što je bilo neophodno.

Filadelfija je i na ovom susretu bila bez Džoela Embida, pa je najveći fokus bio na Simonsu i Herisu koji su lako neutralisani. Najefikasniji u poraženom timu bio je „ruki“ Maksi sa 13 poena.

Denver ima skor 29/18, dok je Filadelfija na 32/15.