Zvezda rutinski pobedila IMT i plasirala se u polufinale Kupa Srbije

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su IMT sa Novog Beograda 3:0 u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića očekivano opravdali su ulogu favorita, a pitanje pobednika rešili su za dvadeset i jedan minut prvog poluvremena.

Već u četvrtom minutu crveno-beli načeli su mrežu protivnika. Rodić je centrirao, a Falčineli je glavom savladao mladog golmana IMT-a.

Samo sedam minuta kasnije Zvezda je duplirala vođstvo. Aleksandar Katai je uzeo loptu i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio za 2:0.

Do trećeg gola nije se čekalo dugo. Aktuelni šampion Srbije izveo je sjajnu kontru, a akciju je realizovao Falko.

Ovo je bio prvi gol Italijana u crveno-belom dresu.

Iako je Zvezda imala tri gola prednosti, gosti sa Novog Beograda igrali su veoma dobro i više puta mogli su da kazne neopreznost odbrane.

Međutim, falila je realizacija, te se na petnaestominutnu pauzu otišlo rezultatom 3:0.

U drugom poluvremenu izabranici Dejana Stankovića imali su nekoliko šansi, pokušavao je i IMT, ali rezultat se nije menjao.

Mreže su mirovale i na semaforu je ostao rezultat iz 21. minuta.

Zvezda se pridružila Radniku, Vojvodini i Partizanu u polufinalu Kupa koje je na programu 21. aprila.