Kralj „pokorio“ tzv. Kosovo, sledi sportsko-politički rat sa Španijom

© REUTERS / LAURA HASANIDetalj sa utakmice tzv. Kosova i Švedske u Prištini
Detalj sa utakmice tzv. Kosova i Švedske u Prištini - Sputnik Srbija, 1920, 29.03.2021
Fudbaleri Švedske su rezultatom 3:0 savladali reprezentaciju takozvanog Kosova u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru. Naredni duel za takozvanu državu biće ujedno i politički, protiv Španije.

Švedska je ostvarila drugu pobedu na startu kvalifikacija, dok je tzv. Kosovo u prvom meču upisalo prvi poraz.

Povratnik u svoju reprezentaciju Zlatan Ibrahimović, Kralj Švedske, ponovo je u pobedi učestvovao sa asistencijom.

On je na sjajan način petom dodao loptu Augustinsonu koji je pogodio za 0:1 u 12. minutu, da bi dvadesetak minuta kasnije vođstvo duplirao Aleksander Isak.

Na konačnih 3:0 za goste na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini povisio je Larson u 70. minutu utakmice.

Utakmicu je obeležio i Bernard Beriša, koji je u 88. minutu dobio prvi, a u 92. drugi žuti karton, te je momentalno isključen.

Zanimljivo je da je Švedska imala 21 šut ka golu protivnika, od čega čak deset u okvir gola, dok je tzv. Kosovo uputilo samo sedam udaraca, od čega nijedan između stativa.

Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Srpski fudbaler Nemanja Matić - Sputnik Srbija, 1920, 26.03.2021
Matić za Sputnjik: Vidić mora da ima podršku države, da ga sutra ne bi jurili kriminalci /video/

U sledećem kolu Grupe B, koje se igra 31. marta, reprezentacija sa sedištem u Prištini će gostovati Španiji, koja je prvobitno odbila da prizna sportsko postojanje takozvanog Kosova, pa na kraju, ipak, popustila.

O političkim konotacijima duelu Španaca i tzv. Kosova i političkom sukobu Crvene furije i UEFA nedavno je u „Miljanovom korneru“ govorio čuveni novinar Vlada Stanković.

„Ono što je suštinski bitno je da nema nikakvog zaokreta u pogledu odnosa prema Kosovu, niti se nazire mogućnost priznanja Kosova kao nezavisne države“, rekao je, pored ostalog, Stanković.

Priština isterala svoje – Španija dozvolila isticanje himne i zastave tzv. Kosova

Makedonija na iznenadnom i nadrealnom zadatku: Slomiti Španiju da prizna Kosovo