Fudbaleri Srbije se raduju posle postignutog gola protiv Portugalije - Sputnik Srbija

Spektakl Orlova i Portugalije u Beogradu!

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa Portugalijom rezultatom 2:2 u drugom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Orlovi su u prvom kolu savladali Irsku sa 3:2 na domaćem terenu, dok su Portugalci bili bolji od Azerbejdžana sa 1:0.

Srbija: Dmitrović – Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Lazović (Maksimović od 46), Milinković-Savić, Gudelj, Kostić (Ristić od 71) – Tadić (Đuričić od 81) – Vlahović (Radonjić od 46), Mitrović (Jović od 87)

Portugalija: Lopes – Kanselo (Mendeš od 72), Dijaš, Fonte, Soareš – Fernandeš (Palinja od 91), Oliveira (Sančes od 72), Danilo – Žota (Feliks od 85), Ronaldo, B. Silva

Detaljan izveštaj utakmice možete da pročitate OVDE.

Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu Sputnjik sporta (Srbija – Portugalija 2:2):

22:36 27.03.2021

Štoper Srbije je dva puta za nekoliko sekundi skinuo loptu sa gol-linije!

22:35 27.03.2021

Srbija sa igračem manje u poslednjih par minuta! Milenković je isključen zbog starta otvorenim đonom.

Izlazi rekorder Mitrović, na terenu je Luka Jović.

Nešto mirniji period na Marakani, što svakako više odgovara Portugalcima.

22:24 27.03.2021

Izlazi Tadić, ulazi Filip Đuričić.

22:21 27.03.2021

Period utakmice tokom kojeg Portugalija ima inicijativu, ali se Srbija dobro brani. Ronaldo je imao jedan zicer, ali je jako loše reagovalo, te se ustanovilo da je  bio u ofsajdu.

22:14 27.03.2021

Ušao je Mihailo Ristić, izašao strelac drugog gola Filip Kostić.

Menja i Fernando Santoš, koji izbacuje Žoaa Kansela i Serhija Oliveru, a buacuje Nuna Mendeša i Renata Sančesa.

Portugalija je u poslednjih nekoliko minuta mogla blago da odahne. Ali, samo blago. Srbija i dalje napada i ima inicijativu, ali nešto manje nego u prethodnom periodu.

Dragan Stojković Piksi, selektor fudbalera Srbije - Sputnik Srbija
22:07 27.03.2021

Od početka drugog poluvremena kao da se igraju „Viktorije“ na polovini Portugalije. Srbija razbija šampiona Evrope, ali nikako ne može do trećeg gola. Radonjić, koji je ušao na poluvremenu i već dva puta asistirao, blago rečeno maltretira protivničke defanzivce po desnom boku.

Ali, mogu li Orlovi do preokreta?

22:03 27.03.2021

Savršena kontra Orlova. Radonjić je primio loptu, napravio jedan, ali vredan dribling i sjajno uposlio Filipa Kostića, koji je rutinski rešio situaciju jedan na jedan za 2:2!

21:58 27.03.2021

Dve fenomenalne šanse za Orlove. Prvo izuzetna odbrana Lopesa, a onda Sergejev udarac glavom odlazi nekoliko centimetara pored desne stative. Šteta.

21:56 27.03.2021

Fonte nije imao kako da se obračuna sa Mitrovićem, pa je rešio da napravi oštar prekršaj. Zbog toga je dobio žuti karton, a Srbija priliku za centaršut.

21:48 27.03.2021

Tek što je počelo drugo poluvreme i odmah gol Srbije! Rezervista Radonjić je centrirao, a pored dva čuvara Aleksandar Mitrović je postigao gol i postao rekorder srpskog fudbala po broju golova u reprezentaciji!

21:47 27.03.2021

Na terenu su Nemanja Radonjić i Nemanja Maksimović, a izlaze Dušan Vlahović i Darko Lazović.

21:34 27.03.2021
Fudbaleri Portugalije slave gol protiv Srbije - Sputnik Srbija, 1920
Kako je momak od 178 centimetara nadskočio kompletnu odbranu Srbije – dvaput /video/

Glavni zaključak prvog poluvremena je da je Milenković katastrofalno čuvao Žotu. Portugalija je iskoristila svoje prilike, dok je Srbiji konstantno falio završni pas.

Ima li Srbija čemu da se nada na 0:2?

21:28 27.03.2021

Portugalija je dobila priliku da iz solidne pozicije, odnosno iz slobodnog udarca, savlada Dmitrovića. Ipak, Kristijano Ronaldo je šutirao daleko preko gola.

21:21 27.03.2021

Maltene identična situacija kao kod prvog gola. Diogo Žota, momak visok svega 178 centimetara, postiže i drugi gol glavom večeras. Još jedna traljava i zakasnela reakcija Milenkovića.

0:2

21:19 27.03.2021

Situacija koja je delovala lošije nego što se ispostavilo. Nezgodan sudar Mitrovića i Danila, na sreću bez posledica, iako su obojica završili na travi.

21:18 27.03.2021
Fudbaleri Portugalije slave gol protiv Srbije - Sputnik Srbija
21:16 27.03.2021

Srbija se polako budi i sve češće i češće prilazi kaznenom prostoru rivala, ali prave prilike još nema. Vlahović je došao do solidne pozicije, ali posle okreta jako loše zahvatio loptu.

21:12 27.03.2021

Skoro 20 minuta od prvog i jednog gola je prošlo, a praktično ništa zanimljivo nije viđeno na Marakani. Može se reći da Srbija ima inicijativu, ali Portugal sjajno rotira u odbrani i ne dozvoljava protivniku da napravi prednost.

21:11 27.03.2021

Dva opasna centaršuta u jednom napadu Orlova, ali na kraju samo faul u napadu. Vlahović je odgurnuo protivnika sa leđa.

21:02 27.03.2021

Posle postignutog gola Portugalci su prestali da napadaju i blago se povukli ka svom golu. Igra se mirno, bez previše iskakanja i rizika, što trenutno više odgovara gostima.

Tribine stadiona „Rajko Mitić“ tokom meča Srbija – Portugalija - Sputnik Srbija

Portugalija se oslobodila uvodnog pritiska, a onda iskoristila greške protivnika. Savršen centaršut Silve za omalenog Dioga Žotu, koji je iskoristio loše pozicioniranje Milenkovića i postigao gol glavom.

0:1

20:52 27.03.2021

Mnogo konfuzije u poslednjoj liniji odbrane naše reprezentacije. Silva je poslao loptu Ronaldu, a on sa svega nekoliko metara od gola Dmitrovića loptu poslao daleko iznad prečke.

20:48 27.03.2021

Srbija je povukla kontru i lopta je došla do Mitrovića, ali su oko njega bila dva defanzivca Portugalije, pa naš golgeter nije uspeo ni da uputi šut.

20:29 27.03.2021
20:11 27.03.2021
20:10 27.03.2021
19:56 27.03.2021
Dečak koji je prešao 1.300 kilometara kako bi video Kristijana Ronalda - Sputnik Srbija
19:55 27.03.2021
19:46 27.03.2021
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920
„Desetka“ je „desetka“ – i ne može da bude ništa drugo
19:42 27.03.2021

Meč protiv Irske rešio je momak koji večeras može da obori rekord po broju postignutih golova u dresu reprezentacije, pošto trenutno ima 38, koliko i Stjepan Bobek.

Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920
Mitarljez!
19:41 27.03.2021
Kristijano Ronaldo i Fernando Santoš - Sputnik Srbija, 1920
„Portugalci će uraditi sve samo da ne izgube od Srbije“

Ostanite uz Sputnjik sport, gde ćemo pratiti meč drugog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Srbije i Portugalije (20:45).