Britanski tinejdžer se srušio usred meča i poslao zabrinjavajuću sliku u svet /foto, video/

© AP Photo / Steven PastonBritanski teniser Džek Drejper
Britanski teniser Džek Drejper - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2021
Mladi britanski teniser Džek Drejper srušio se usred meča na turniru u Majamiju i zabrinuo javnost i sve prisutne na terenu.

Devetnaestogodišnji Britanac je prethodno dobio specijalnu pozivnicu za Masters u Majamiju, a priliku da napravi najveći uspeh u karijeri imao je u meču protiv Mihaila Kukuškina.

Drejper je pružao odličan otpor, ali se u završnici prvog seta moglo videti da nešto nije u redu.

Mladi teniser, trenutno 310. na ATP rang-listi, pri rezultatu 6:5 za protivnika zatražio je medicinski tajm-aut jer mu se slošilo zbog velike vrućine u Majamiju.

Drejperu su izmereni pritisak i temperatura, ali je posle konsultacije sa doktorima odlučeno da može da nastavi meč i da je sa njim sve u redu.

Ipak, u trenutku kada je Kukuškin imao set loptu, Drejper je krenuo na jedan forhend – i naprasno se srušio na pod.

​Kukuškin je time iskoristio set loptu, ali ni njemu ni nikome drugome to nije bilo toliko bitno, koliko ih je interesovalo da li je sve u redu sa mladim Britancem.

Slika koja je momentalno krenula da kruži internetom zabrinula je svetsku javnost, ali je Drejper nekoliko minuta kasnije uspeo da se pridigne i stane na dve noge. Najveći meč u karijeri je ipak morao da preda.

Prvi set trajao je čak sat vremena i deset minuta, nešto na šta Drejper nije navikao u dosadašnjem toku karijere, pogotovo ne u pomenutim uslovima.

„Mora da izvuče lekciju iz ovoga, da od prvog gema koristi peškir sa ledom i da konstantno bude hidriran. Svaki poen je bio brutalan i on na ovo nije navikao“, rekao je bivši britanski teniser Greg Rusedski.

Kukuškinov protivnik u drugom kolu Majamija biće ruski teniser Aslan Karacev.

​► Đoković o Srbima i Hrvatima: Mi smo jedna zemlja, jedan narod

Novakov „Sančo Pansa“ uputio psovke prvom čoveku tenisa: „Vrištao je na mene!“ /video/

Naučio je od Medvedeva – prišao je Đokoviću i dobio odgovor koji će pamtiti celog života