Dabl-dabl Pokuševskog, Bogdanović i Hoksi poklonili pobedu Klipersima /video/

© AP Photo / Garett FisbeckSrpski košarkaš Aleksej Pokuševski
Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski - Sputnik Srbija, 1920, 23.03.2021
Košarkaši Oklahome Siti Tander pobedili su na gostovanju Minesotu Timbervulvs 112:103, u meču u kom je Aleksej Pokuševski upisao drugi dabl-dabl u karijeri.

Mladi srpski košarkaš i na ovom susretu bio je u startnoj postavi i, za razliku od prethodna tri meča, ostvario je dvocifren učinak – u poenima i u skokovima.

Ovo je drugi put u karijeri da je Pokuševski imao dabl-dabl učinak, a uz to je doprineo i u drugim statističkim kategorijama.

Najmlađi košarkaš u NBA na terenu je proveo čak 33 minuta, a utakmicu je završio sa 13 poena (5/13), 10 skokova, dve asistencije i čak tri blokade.

Poku je nastavio sa dobrim partijama otkako je ubačen u petorku Oklahome i videćemo da li će i ostati u istoj kada se na teren vrati Darius Bejzli.

Kada je reč o utakmici, Oklahoma je imala prednost u većem delu meča, a otpor protivnika slomila je u četvrtoj četvrtini kada je razlika iznosila i 17 poena.

Timbervulvsi nisu imali odgovor za Tander, te su pretrpeli čak 33. poraz u svega 43 utakmice. Tander je nastavio pohod na plej-of, pa sada ima skor 19/24 i nalazi se na 11. mestu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gildžes-Aleksandar sa 31 poenom, Mozes Braun imao je čak 17 skokova, a dobar meč odigrao je i Taj Džerom sa 15 poena i pet asistencija.

Kod Minesote bolji od ostalih bio je Karl-Entoni Tauns sa 33 poena, 10 skokova i dve ukradene lopte.

Košarkaši Atlante Hoks propustili šansu da ostvare devetu pobedu zaredom. Ekipa Najta Mekmilana poražena je od LA Klipersa, iako je u trećoj četvrtini imala i 22 poena prednosti.

Klipersi su do kraja deonice uspeli da smanje na -8, a potom su u poslednjih 12 minuta potpuno uhvatili priključak i na kraju su, u poslednjim minutima, slomili otpor Hoksa.

Bogdan Bogdanović odigrao je dobar meč, za samo 22 minuta imao je 12 poena, tri skoka i dve asistencije, ali to je bilo nedovoljno kako bi Atlanta izbegla poraz.

Jang je bio najefikasniji u poraženom timu sa 28 poena, pratio ga je Kolins sa 23, a potpuno je podbacio Huerter sa samo dva poena za 28 minuta.

Kliperse je do preokreta predvodio Kavaj Lenard sa 25 poena, Terens Men je imao 21 i 10 skokova, a Luk Kenard 20 poena i četiri asistencije.

Atlanta ima skor 22/21, a LA Klipersi su na 28/16.