Tri gola za šest minuta – Zvezda ekspresno slomila otpor Mladosti

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 20.03.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost iz Lučana 4:1 u 28. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića za samo šest minuta postigli su tri gola čime su rešili pitanje pobednika. Rapsodiji crveno-belih prethodio je gol ekipe iz Lučana.

Jovanović je u 34. minutu doveo Mladost do prednosti, te je to naljutilo crveno-bele koji su u periodu od 39. do 45. minuta postigli tri gola.

Mrežu gostiju načeo je Nemanja Milunović u 39. minutu. Štoper Zvezde našao se na pravom mestu i glavom doneo izjednačenje ekipi.

Do drugog gola čekalo se samo 60 sekundi. Gelor Kanga iskoristio je odbitak i u šesnaestercu protivnika snažnim udarcem preokrenuo je rezultat.

Zvezda tu nije stala. U 45. minutu Milan Pavkov je sjajno skočio, golman Mladosti nije imao šansu i crveno-beli poveli su 3:1. Dva gola iz prekida, jedan iz igre, i Zvezda je na poluvremenu vodila 3:1.

Dejan Stanković na poluvremenu je napravio promene, Nikolić i Vukanović našli su se na terenu umesto Kange i Gajića, i to je dalo rezultata.

Upravo je Nikolić u 52. minutu postavio konačnih 4:1. Do kraja meča nismo videli mnogo prilika, Zvezda je rutinski održavala prednost i na kraju je slavila.

Ovo je bila 16. pobeda zaredom crveno-belih u Superligi Srbije, dok je Mladost bez trijumfa četiri meča zaredom.

Zvezda ima 80 bodova, devet više od Partizana, dok je Mladost 13. sa 33 boda, četiri više od zone ispadanja.

„Parni valjak“ ne staje – Partizan dominantno do 18. pobede zaredom!

Može li „Žigićev naslednik“ da zakomplikuje trku za titulu u Bundesligi? /video/

Spajić za Sputnjik: O muku u svlačionici posle Škota, Lukinom povlačenju i sedenju na klupi