„Parni valjak“ ne staje – Partizan dominantno do 18. pobede zaredom!

© Foto : FK PartizanFudbaleri Partizana proslavljaju pobedu nad Vojvodinom
Fudbaleri Partizana proslavljaju pobedu nad Vojvodinom  - Sputnik Srbija, 1920, 20.03.2021
Fudbaleri Partizana pobedili su na gostovanju Bačku 4:0 u 28. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Aleksandra Stanojevića nastavili su sa sjajnim partijama u domaćem šampionatu i u Bačkoj Topoli stigli su do 16. pobede u nizu, a ukupno 18. u svim takmičenjima.

„Parni valjak“ melje sve pred sobom, a ovoga puta žrtva je bila poslednjeplasirana ekipa Superlige koja shodno očekivanjima nije uspela da pruži jači otpor.

Crno-beli ostvarili su ukupno 23. pobedu u prvenstvu i ponovo su stavili pod pritisak lidera Crvenu zvezdu koja ima utakmicu manje, ali i šest bodova više.

Bačka je ostala na poslednjem mestu sa samo 15 bodova i naredne sezone verovatno je nećemo gledati u elitnom srpskom fudbalu.

Ekipa iz Humske utakmicu je prelomila u drugom poluvremenu, a mrežu protivnika načela je u 44. minutu. Strelac gola bio je štoper Vujačić, te je Partizan na petnaestominutnu pauzu otišao sa golom prednosti.

Kasno primljeni pogodak u prvom poluvremenu demoralisao je domaćina, što su crno-beli uspeli da iskoriste u nastavku meča. Takuma Asano u 58. minutu duplirao je prednost, a Lazar Marković je u 62. rešio pitanje pobednika.

Asano se lepo snašao u kaznenom prostoru i udarcem u bliži ugao savladao je golmana Bačke.

Samo četiri minuta kasnije Lazar Marković našao se na pravom mestu u pravo vreme i bez većih problema je pogodio za 3:0.

Do kraja utakmice videli smo još jedan gol. Mrežu protivnika zatresao je i talentovani Nemanja Jović u 90. minutu, te je Partizan zasluženo upisao nova tri boda.

Crno-beli u narednom kolu čekaju Metalac, dok Bačka gostuje Javoru u Ivanjici.

Može li „Žigićev naslednik“ da zakomplikuje trku za titulu u Bundesligi? /video/

Spajić za Sputnjik: O muku u svlačionici posle Škota, Lukinom povlačenju i sedenju na klupi

Mamić za Sputnjik: Zvezda se bori s kosturima iz ormara, a Dinamo s domaćim izdajicama