Tripl-dabl Jokića za manje od pola sata! /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić protiv Šarlot Hornetsa
Nikola Jokić protiv Šarlot Hornetsa - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2021
Srpski košarkaš Nikola Jokić upisao je 56. tripl-dabl u karijeri, a deseti ove sezone, u pobedi svojih Denver Nagetsa nad Šarlot Hornetsima.

Nagetsi su savladali Šarlot rezultatom 129:104 i time upisali sedmi trijumf u poslednjih osam mečeva.

Jokić je zabeležio tripl-dabl od 12 poena (6/7 iz igre) i po deset skokova i asistencija za nešto manje od 29 minuta provedenih na parketu.

Denver je pitanje pobednika rešio već u trećoj četvrtini, nakon što je u dobrom naletu završio prvo poluvreme i došao do +12.

Prednost Grumenja je rapidno rasla, a pred ulazak u poslednju deonicu bilo je čak 28 razlike za ekipu iz Kolorada.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Majkl Porter sa 28 poena i 13 skokova. Pored njega i Jokića istakli su se i Vil Barton sa 23 i Džamal Marej sa 19 poena.

Na drugoj strani Teri Rozir je ubacio 21, Malik Monk 16, a Lamelo Bol 14 poena.

Nemanja Bjelica je imao partiju za zaborav u pobedi svojih Sakramento Kingsa nad Vašington Vizardsima rezultatom 121:119.

Krilni centar iz Srbije je na terenu proveo nešto manje od 15 minuta i za to vreme nije postigao nijedan poen, pošto je promašio svih pet šuteva. Uz to je imao šest skokova i dve asistencije.

Iako su Kingsi gotovo konstantno vodili, meč je otišao u dramatičnu završnicu.

Sakramento je na 1.46 do kraja imao prednost od šest poena, ali je Rasel Vestbruk polaganjem na 22 sekunde do isteka vremena doneo izjednačenje.

U poslednjim sekundama duela pitanje pobednika je šutem sa poludistance rešio Dieron Foks.

Upravo je Foks bio najbolji pojedinac kod gostiju sa 28 poena i sedam skokova, dok su ga najbolje pratili Harison Barns i Rišon Holms sa po 18 poena.

Na drugoj strani videli smo tripl-dabl Vestbruka od 27 poena, 14 skokova i deset asistencija, dok se istakao i Bredli Bil sa 29 poena, šest skokova i pet asistencija.

Izraelski košarkaš srpskog porekla Deni Avdija za nepunih 18 minuta zabeležio je šest poena, dva skoka i po jednu asistenciju i blokadu.

Boban Marjanović nije dobio priliku da zaigra protiv Los Anđeles Klipersa u meču u kojem su njegovi Dalas Maveriksi ostvarili pobedu sa 105:89.

Dalas se osvetio Klipersima za poraz koji su im naneli pre samo dva dana, a najbolji akter ponovo je bio Luka Dončić.

Mladi Slovenac imao je 42 poena, šet skokova, devet asistencija, tri ukradene lopte i dve blokade.

Njemu su pokušali da odgovore Pol Džordž sa 28 poena, sedam skokova i pet asistencija i Kavaj Lenard sa 20 poena i po sedam uhvaćenih lopti i proigravanja saigrača.

Dalas je do dvocifrene prednosti stigao sredinom treće četvrtine i rezultatski plus, mimo očekivanja, uspeo da rutinski sačuva sve do isteka poslednjeg minuta utakmice.