Srbi bez šanse u Akapulku /video/

© REUTERS / CARLOS PEREZ-GALLARDODetalj sa meča Đere – Zverev u Akapulku
Detalj sa meča Đere – Zverev u Akapulku - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2021
Srpski teniseri Miomir Kecmanović i Laslo Đere nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale turnira u Akapulku.

Na turniru iz Serije 500 u Meksiku od Kecmanovića je bio bolji Bugarin Grigor Dimitrov, a od Đerea Nemac Saša Zverev.

Dimitrov je savladao Kecmanovića posle sat i po vremena igre, po setovima – 6:4, 6:2.

Srpski teniser je prvi napravio brejk, ali momentalno pretrpeo čak dva, pa je Dimitrov došao u situaciju da servira za meč nedugo zatim.

Kecmanović je uspeo da spasi čak četiri set lopte i napravi brejk, ali je ponovo izgubio servis u narednom gemu.

U drugom setu naš predstavnik nije iskoristio svoje šanse, za razliku od protivnika, pa je pretrpeo relativno ubedljiv poraz.

Zverev je eliminisao Đerea takođe posle sat i povremena tenisa, po setovima – 6:4, 6:3.

Na početku prvog seta viđena je serija od po dva brejka sa obe strane, pa se došlo do egala na 4:4.

Tada je Zverev svoju igru ubacio u veću brzinu, napravio brejk i priveo set kraju.

U prvih pet gemova drugog seta viđena je velika borba sa dva brejka i nekoliko gemova koji su otišli u đus.

Đere je uspeo da se izbori sa rivalom i da povede 3:2, ali snage za veći pritisak nije imao, pa je Nemac ruskog porekla osvojio sva četiri gema do kraja meča.

​Zverev će u četvrtfinalu Akapulka igrati protiv Kaspera Ruda, dok će se Dimitrov sastati sa mladom italijanskom zvezdom, Lorencom Musetijem.