Srbi iz dva pravca napadaju Dubai i za korak su bliže cilju

© AP Photo / Alfredo FalconeTeniser Dušan Lajović
Teniser Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 16.03.2021
Dušan Lajović i Filip Krajinović, srpski teniski reprezentativci, plasirali su se u osminu finala turnira u Dubaiju.

Lajović je za 68 minuta završio posao i savladao Maleka Jazirija u dva seta, sa 7:5, 6:2.

Novak Đoković i Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 15.03.2021
Medvedev uradio što niko nije 16 godina i poslao pravoslavlje na vrh sveta

On je kao 11. nosilac na turniru bio favorit protiv 258. igrača sveta, što je i potvrdio odličnom igrom.

Ipak, njegov rival je bio tvrd orah, nije dozvolio Lajoviću nijednu brejk šansu, sve do 12. gema prvog seta.

Lajović je stekao jednu brejk priliku i uspeo je da je razlizuje za vođstvo u setovima.

Nastavak je doneo drugačiju sliku, srpski teniser je poveo sa 3:0, a u osmom gemu je brejkom i drugom meč loptom okončao duel.

​U osmini finala Lajović će igrati protiv Martina Fučoviča, koji je iznenadio Kabla Karenja Bustu i ostvario pobedu od 2:1.

Sa druge strane žreba do osam najboljih stigao je Krajinović, trijumfom nad Špancem Alehandrom Davidovičem, za 81 minut igre.

Krajinović je bio dominantan tokom celog meča, ali je u prvom setu iskoristio tek šestu brejk priliku u 11. gemu, što mu je omogućilo da u narednom stigne do prednosti od 1:0.

Ceo posao srpski teniser je završio već u prvom gemu drugog seta kada je oduzeo servis rivalu, rutinski je čuvao razliku od jednog brejka i u desetom gemu iskoristio drugu meč loptu za ubedljiv trijumf.

​U narednom kolu Krajinović će igrati sa boljim iz duela Lojda Džordža Herisa i Dominika Tima.

► Ćaćić za Sputnjik: Od Srbije i Đokovića do Buenos Ajresa i 39. titule

► Zverev napao ATP – da li sistem „radi“ za Federera?