Jokić briljirao u novoj pobedi Denver Nagetsa /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić na utakmici protiv Klivlenda
Nikola Jokić na utakmici protiv Klivlenda - Sputnik Srbija, 1920, 16.03.2021
Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Indijana Pejserse 121:106, a srpski košarkaš Nikola Jokić bio je jedan od najzaslužnijih za 23. ovosezonsku pobedu franšize iz Kolorada.

Nagetsi su odigrali još jednu toplo-hladnu utakmicu, ali bili su najbolji kada je najpotrebnije i na kraju su sjajnom igrom u četvrtoj četvrtini slomili otpor protivnika.

Veliku ulogu u tome imao je Jokić koji je u poslednjih pet minuta igre postigao 13 poena, čime je napravljena ključna razlika.

Centar reprezentacije Srbije utakmicu je završio sa 32 poena, 14 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, dok je iz igre šutirao nešto slabije – 11/25.

Denver je u prvom poluvremenu izgledao dobro, kontrolisao je ritam utakmice, ali u trećoj deonici su potpuno izgubili koncentraciju, te su ovaj period izgubili sa 35:22.

„Odbrana u trećoj četvrtini bila nam je smešna“, rekao je trener Denvera posle utakmice.

Indijana je u četvrtu deonicu ušla sa četiri poena prednosti, te se niko nije nadao ubedljivom trijumfu Nagetsa.

Ipak, izabranici Majka Melouna zaigrali su mnogo bolje, razigrao se i Jokić, raspoloženi su bili i drugi igrači poput Bartona, Grina i Portera, pa je Denver na kraju ostvario važnu pobedu – 121:106.

Dvocifreni pored Jokića bili su Barton i Porter sa po 20, odnosno Marej i Grin sa po 16 poena. U poraženom timu Brogdon je postigao 24, Holidej je dodao 17, a Levert je imao 17 poena.

Nagetsi se nalaze na petom mestu sa skorom 23/16, dok je Indijana deseta sa 17/21.