Građani i Kraljevi se „prošetali“ do četvrtfinala Lige šampiona /video/

© AP Photo / Bernat ArmangueSerhio Ramos proslavlja gol protiv Atalante
Serhio Ramos proslavlja gol protiv Atalante - Sputnik Srbija, 1920, 16.03.2021
Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida rutinskim pobedama su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona.

Mančester siti je bio bolji od Borusije Menhengladbah rezultatom 2:0, dok je Real u Madridu savladao Atalantu sa 3:1.

Građani su ukupnim rezultatom od 4:0 bili bolji od Nemaca, a prolazak u narednu fazu obezbedili su nedugo nakon početka utakmice koja se igrala na neutralnom terenu, u Budimpešti.

Izabranici Pepa Gvardiole nisu iskoristili prvu priliku, pošto je Filu Fodenu odbranjen šut, ali jesu narednu, kada je u 12. minutu utakmice mrežu protivnika zatresao Kevin de Brujne.

Belgijanac je namestio loptu na nešto slabiju levu nogu i „bombom“ savladao Jana Zomera.

Siti je nastavio da napada, a naredna prilika došla je već u 18. minutu.

Posle sjajnog prodora Fodena sevnuo je kontranapad domaćina, a mladi Englez je proigrao Ilkaja Gundogana, koji je imao lak posao pred golom gostiju.

Menhengladbah je do kraja utakmice imao par solidnih prilika, ali je, ujedno, mogao i još nekoliko puta da kapitulira.

Kraljevski klub je prošao u četvrtfinale ukupnim rezultatom od 4:1 protiv Atalante.

Real je imao više nego dobrih 1:0 iz prvog meča, pa su u revanš ušli bez velikog pritiska.

Za prvi gol pobrinuo Karim Benzema, koji je iskoristio asistenciju Luke Modrića i veliku grešku golmana italijanskog predstavnika.

Atalanta je pokušavala da igra svoju igru i da napada, ali je Real imao odgovor. Sudbinu svoje ekipe značajno je otežao je Rafael Toloi, koji je u 58. minutu načinio jedanaesterac.

Serhio Ramos je stavio loptu na belu tačku i poslao je iza leđa protivničkog gola.

Luis Muriel je u 83. minutu smanjio na 2:1 i svojim navijačima dao koliku-toliku nadu da sa dva gola mogu da naprave vanserijsko čudo i prođu dalje.

Ipak, nada nije dugo trajala, pošto je samo dva minuta kasnije Marko Asensio postavio konačan rezultat i obezbedio mirnu završnicu za Madriđane.