Zvezda „bacila“ Voždovac sa Krova /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 15.03.2021
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac na gostovanju rezultatom 4:1, u meču odigranom u okviru 27. kola Superlige Srbije.

Zvezda je na popularnom Krovu došla do trijumfa posle preokreta, nakon kojeg sada ima 25 pobeda, dva remija i nula poraza.

Voždovac je nastavio da pruža promenjive partije, pa se sada nalazi na 11. mestu tabele sa 33 osvojena boda.

Malo ko je očekivao da Voždovac povede, ali se to desilo već u četvrtom minutu utakmice, kada je Stoisavljević iskoristio loše postavljenu odbranu protivnika.

Natrčao je na loptu i glavom je smestio iza leđa nemoćnog Borjana.

Zvezda je do izjednačenja mogla već u 20. minutu posle udarca Gajića, ali je viđena izuzetna odbrana Krunića.

Golman Zmajeva, ipak, nije mogao ništa samo deset minuta kasnije, kada je Ben ostao sam na svega nekoliko metara od njegovog gola.

Potpuni preokret viđen je u 37. minutu, kada je odbrana Voždovca još jednom zaspala.

Ivanić je ostao sam u šesnaestercu protivnika i loptu glavom plasirao na mesto do kojeg Krunić nije mogao da dosegne.

Do kraja utakmice Zvezda je potpuno nokautirala Voždovac i postigla još dva gola.

Prvi je u 67. minutu bio delo Gavrića, a drugi u 76. minutu rezerviste Vukanovića, za, ispostavilo se, konačnih 4:1 za goste na Krovu.

Crveno-beli sada imaju 12 bodova i utakmicu viška nad prvim pratiocem Partizanom, a u narednom kolu, 20. marta, dočekuju Mladost.