Rapsodija Vlahovića: Het-trik za poluvreme! /video/

© AP Photo / Fabio FerrariSrpski fudbaler Dušan Vlahović u dresu Fiorentine
Srpski fudbaler Dušan Vlahović u dresu Fiorentine - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2021
Dušan Vlahović, mladi napadač Fiorentine, postigao je het-trik za samo 45 minuta na meču protiv Beneventa u 27. kolu Serije A.

Bivši napadač Partizana mrežu gostiju načeo je u osmom minutu. Sjajno je pratio akciju, našao se u pravom trenutku na pravom mestu i bez većih problema poslao je loptu iza leđa golmana protivnika.

Do drugog gola nije se čekalo dugo. Da još jednom ima osećaj za prostor i njuh za gol videlo se u ovoj situaciji. U velikoj gužvi u kaznenom prostoru Beneventa, Vlahović je došao do lopte i pogodio za 0:2.

Činilo se da će Viola sa dva gola prednosti otići na petnaestominutnu pauzu, ali pitao se i talentovani srpski napadač.

Ovoga puta nije se radilo o Vlahovićevom osećaju za prostor, mogućnosti da se nađe na pravom mestu, već je u pitanju bilo pravo fudbalsko umeće.

Golman je poslao loptu, Vlahović je primio, okrenuo se, povukao loptu i sa nekih 25 metara uputio neodbranjiv šut. Golman je pogledom ispratio loptu i Fiorentina je povela sa 3:0.

Fenomenalno poluvreme srpskog napadača koji je ove takmičarske godine postigao 12 golova u Seriji A.

Srbi raspucani u Seriji A, otpisani reprezentativac doneo pobedu premijerligašu /video/