Pravila su jednostavna, dozvoljeno je gotovo sve, osim saplitanja, guranja s leđa i jasnih provokacija koje pozivaju na tuču.
Ne postoje košarkaški driblinzi, niti slobodna bacanja, sve se svodi na brutalnu fizičku snagu koja regbol čini toliko zanimljivim i dinamičnim.
U Rusiji postoji više od dvadeset timova, šampionata i kupova, međunarodnih turnira, a regbol se igra još u Holandiji, Francuskoj, Češkoj, Belorusiji, Ukrajini, Moldaviji, Estoniji...
Vremenom, igra zagrevanja se razvila, rvači su ustajali i tešku loptu zamenili košarkaškom, a uz to su mogli da primene i principe iz svog sporta.
Cilj igre je da se lopta ubaci u koš, kako bi se sprečile povrede takmičari mogu da koriste šlemove i štitnike za zglobove, a u svakom trenutku na terenu se nalazi po sedam igrača sa obe strane, dok se u timu nalazi ukupno njih 20.
Postoji i „letnja“ verzija, kada se regbol igra na pesku, a mečevi su podeljeni na četiri dela u trajanju od po pet minuta.
Regbol je bio predmet i naučnog istraživanja, potvrđeno je da ima dobar uticaj na fizičku kondiciju rvača, a napominje se i da je trostruki olimpijski šampion Aleksandar Kareljin bio redovan učesnik regbol mečeva.
Sbornaя Krasnoяrskogo Kraя, Čempionы Rossii po Regbolu 2012 g. #Krasnoяrsk #Regbol #2012 #Rossiя pic.twitter.com/uh3DSIQg
— izČe (@Gonchar174) December 18, 2012
► Kada Srbin sparinguje sa Hrvatima: „Trese se kavez, sila!“
► Ruskinja pretukla Brazilku i najavila juriš na pojas u UFC /video/
► Glavna stvar zbog koje je Đoković dominirao protiv Medvedeva