Đere imao sve u svojim rukama, pa doživeo nagli pad

© AP Photo / Rick RycroftLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 12.03.2021
Srpski teniser Laslo Đere poražen je u četvrtfinalu turnira u Santijagu. Od njega je, posle preokreta, bio bolji argentinski predstavnik Fakundo Banjis.

Banjis je savladao 57. tenisera sveta posle nešto više od dva časa igre, po setovima 4:6, 6:3, 6:3.

Đere je zasluženo došao do prvog seta nakon 43 minuta tokom kojih je igrao na jako visokom nivou, a dobro je počeo i drugi deo igre, pošto je momentalno došao do dve vezane brejk lopte.

Nije ih iskoristio, pa je od tog trenutka Argentinac značajno podigao nivo servisa i osvojio 20 od 23 poena posle početnog udarca u drugom setu.

​Ništa se nije promenilo ni u trećem setu. Banjis je dominirao na servisu i maksimalno koristio šanse koje mu je protivnik pružao, pa je sa dva brejka završio meč.

Tridesetjednogodišnjem Argentincu ovo je drugo ATP polufinale u karijeri, što je zanimljivo s obzirom da je do prvog došao pre samo nešto manje od dve nedelje u Kordobi.

Njegov protivnik u borbi za finale turnira u Čileu biće bolji iz duela Federiko Delbonis – Holger Rune.