Penali šokirali favorita i doneli Surdulici najveću fudbalsku radost u istoriji

© Sputnik / Alexey FilippovFudbal, lopta
Fudbal, lopta - Sputnik Srbija, 1920, 11.03.2021
Fudbaleri Radnika iz Surdulice su se plasirali u polufinale Kupa Srbije pošto su u četvrtfinalu savladali ekipu TSC posle boljeg izvođenja penala.

Regularni deo meča je završen rezultatom 1:1, favorizovana ekipa iz Bačke Topole je povela u 18. minutu golom Nenada Lukića iz penala, ali je 18 minuta kasnije izjednačenje doneo najbolji strelac Superlige Srbije Milan Makarić.

U polufinale se plasirala i ekipa Vojvodine koja je u Subotici savladala Spartak sa 2:1.

Drugo poluvreme nije donelo promenu rezultata, a po isteku 90 minuta igre pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Junak je bio golman gostiju Kostić koji je odbranio udarac kapitena TSC Tomanovića, dok je Antonić prebacio gol.

Penal za prolaz Radnika u polufinale realizovao je pomenuti Makarić. Pored njega precizni su bili Đorđević, Subotić i Spasić, dok je Jokić pogodio stativu. Za TSC su pogodili Duronjić, Milićević i Lukić.

Za tim iz Surdulice ovo je najveći uspeh u klupskoj istoriji i po prvi put su ušli među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju u Srbiji.

U ostalim mečevima četvrtfinala sastaju se Partizan i Voždovac, te Crvena zvezda i IMT.

​► Priština isterala svoje – Španija dozvolila isticanje himne i zastave tzv. Kosova

► Partizanova zaboravljena „zlatna koka“ se nada čudu

► Antonio Rukavina za Sputnjik: U poslednjoj sezoni u karijeri želim da vratim titulu Astani