Katarsko sunce nije prijalo Srbima

© AP Photo / Alfredo FalconeTeniser Dušan Lajović
Teniser Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2021
Košmaran turnir za dvojicu srpskih tenisera pod katarskim suncem! Filip Krajinović i Dušan Lajović ekspresno su eliminisani na turniru iz serije 250 u Dohi, čiji je nagradni fond 787.930 dolara.

Dušan Lajović je u prvom kolu izgubio u dva seta od Mađara Martona Fučovića rezultatom 7:6 (7:3), 6:3, u meču koji je trajao sat i 42 minuta.

Srbin je samo u prvom setu bio konkurentan, dok se u drugom njegova igra u potpunosti „raspala“.

​Duci je odlično započeo duel šesnaestine finala u Dohi s obzirom na to da je već u prvom gemu stigao do brejk lopte, tačnije imao je dve brejk šanse - 15:40, ali ih nije iskoristio.

Ipak, Lajović je uspeo da „ukrade“ servis Mađaru i to u sedmom gemu, ali se Fučovič ekspresno vratio i uzvratio ribrejkom već u sledećem gemu - 4:4.

Fudbalska reprezentacija Kosova - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2021
Besne u Prištini: Španija ih ne tretira kao državu – reprezentacija bez himne i zastave

Oba tenisera su sačuvala servise do tajbrejka, u kojem se rezutatom 7:3 bolje snašao Marton Fučovič.

Takav epilog verovatno je u ogromnoj meri uticao na Lajovićevo psihološko stanje, a po svemu sudeći mu nije prijalo ni katarsko sunce, pa je u drugom setu u dva navrata prepustio rivalu da mu oduzme servis i da s dva brejka slavi i u drugom setu rezultatom 6:3, što je bilo dovoljno za plasman u osminu finala gde ga čeka Lojd Džordž Haris koji je eliminisao Stana Vavrinku.

I drugi srpski teniser nije imao svoj dan u Dohi, pošto je Filip Krajinović takođe u dva seta prvi meč na turniru serije 250. Od njega je bio uspešniji Belgijanac David Gofan rezultatom 6:4, 6:4.

Gofan će u narednom meču odmeriti snage sa Tejlorom Fricom.