Barsa i Mesi na kolenima, Liveprul „počistio“ Nemce /video/

© AP Photo / Christophe EnaLeo Mesi prosle promašenog penala protiv Pari Sen Žermena
Leo Mesi prosle promašenog penala protiv Pari Sen Žermena - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2021
Fudbaleri Liverpula i Pari Sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Parižani su bili bolji od Barselone, a Redsi od Lajpciga.

PSŽ je odigrao nerešeno, rezultatom 1:1 protiv Barselone na svom Parku prinčeva, te je prošao u narednu fazu zbog pobede u Kataloniji od 4:1.

Situacija je bila poprilično jasna nakon pogotka Kilijana Mbapea u 31. minutu sa bele tačke.

Barsa se, naravno, nije predavala, a do izjednačenja stigla je preko Lea Mesija u 37. minutu, koji je postigao jedan od najlepših golova sezone.

Isti igrač je imao sjajnu priliku da u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena svojoj ekipi da solidnu nadu pred drugi deo igre, ali mu je Kejlor Navas odbranio penal.

Barsa je imala više od igre tokom celog drugog poluvremena. Konstantno je napadala, ali nije imala previše jasnih šansi – a kada jeste, nije ih koristila.

Iako je verovatno zaslužila pobedu – ali, ne i prolaz – PSŽ je izdržao do kraja meča.

Pogledajte:

1:0, Mbape 31'

1:1, Mesi 37'

1:1, Navas brani penal 45+3'

Liverpul je i u drugom meču odigranom na neutralnom terenu u Budimpešti pobedio Lajpcig, i ovog puta rezultatom 2:0.

Nemački tim je ponovo pružio pristojan otpor protivniku, ali je u ključnim trenucima utakmice bio daleko ispod potrebnog nivoa da se pobedi višestruki šampion Evrope.

Na semaforu je posle prvih 45 minuta stajalo 0:0, ali je viđen veliki broj velikih prilika od kojih je nekoliko moglo da rezultuje golom.

Broj šansi značajno se smanjio u nastavku, ali je engleski predstavnik uspeo da pronađe mrežu protivnika u dva navrata.

Strelac prvog gola bio je Mohamed Salah u 71. minutu utakmice, da bi samo tri minuta kasnije Sadio Mane duplirao prednost svoje ekipe.